Za to, jak se zachoval, ho nelze pozvat, říká Limberský o Krmenčíkovi. Otazník je i u Daridy, Ďuriše a Hrošovského

Za to, jak se zachoval, ho nelze pozvat, říká Limberský o Krmenčíkovi. Otazník je i u Daridy, Ďuriše a Hrošovského

Jak už jsme vás informovali před několika dny, 17. května čeká Davida Limberského oficiální rozlučka s Viktorií Plzeň, v jejímž dresu se v minulosti podepsal hned pod pět ligových titulů.

Až na jednu výjimku pozvala současná opora třetiligové Jiskry Domažlice všechny spoluhráče ze zlaté plzeňské generace a jediný, kdo bude chybět, je Michael Krmenčík.

Zasvěcené však absence současného slávisty, který ale patří Bruggám, příliš nepřekvapilo a to i přesto, že je nyní oficiálně na marodce. "Za to, jak se zachoval, ho prostě nelze pozvat, i když by si to za to, co odvedl na hřišti, zasloužil," ozřejmil v interview pro magazín Gól osmatřicetiletý exreprezentant.

Nikoho z bývalých kolegů prý vyloženě přemlouvat nemusel. "Všechny, které jsem na rozlučce chtěl mít, jsem obeslal, nikdo neřekl ne. Jsou tam dva tři otazníky u zahraničních hráčů, kteří nevědí, jak bude končit tamní liga, jestli nebudou v baráži nebo ve finále poháru. Týká se to Vládi Daridy, Michala Ďuriše a Patrika Hrošovského," doplnila na stránkách gol.cz legenda Viktorie.

Kolik diváků v hledišti by ho uprostřed příštího měsíce uspokojilo? "Bylo by skvělé, kdybychom Doosan Arenu vyprodali! Naše zlatá plzeňská generace si to, myslím, i zaslouží," přidal na gol.cz "Limba", jenž nedávno vydal i autobiografickou knihu, k níž se dokonce dělaly tři dotisky.

Na západě Čech by ,měl zaznít i tradiční pokřik "Limberský, ty si hovado", který vznikl v rámci šlágrů Plzně se Spartou na Letné. "Počítám, že to na mě řvát budou, jsem na to psychicky připravený a těším se. Od plzeňských fanoušků to vždycky zahřeje," usmíval se někdejší obránce Modeny i Tottenhamu, jehož slova zazněla na portálu gol.cz.

Po prvním a druhým dějství se očekává třetí poločas na afterparty, což bývala pro tehdejší plzeňskou partu další silná stránka. "Všichni se těší na after party. Bude to uzavřená společnost na pozvání a poměrně ve velkém počtu, protože tam budou kluci ze zlaté éry i ze současné Viktorky, takže přes čtyřicet lidí. Nedokážu si představit, že bych si měl s každým připít nebo si dát panáka. Nevím, jak by to vypadalo. Z večírku se doufám ven nic vynášet nebude," uzavřel pro Gól čtvrtfinalista francouzského Eura 2012.

Plzeň trpělivě čeká na stanovisko spolumajitele New Jersey Devils, Beauguel si odchod z Doosan arény nerozmyslel...

Zdroj: gol.cz