Od Krejčího čekal víc, na Součka to bylo moc rychlé. Určité věci může dle Vrby trochu napravit pohár, i když asi ne úplně

Od Krejčího čekal víc, na Součka to bylo moc rychlé. Určité věci může dle Vrby trochu napravit pohár, i když asi ne úplně
OBSAHUJE OHLASY

Sparťanský šéf Pavel Vrba považoval olomouckou prohru 0:2 za spravedlivý výsledek. Jeho svěřenci byli na Andrově stadionu slabší než domácí a Sigma zaslouženě triumfovala.

Letenské "S" tak přišlo o šňůru pěti výher v řadě. "Pro mě je to obrovské rozčarování. Věděli jsme, že když v Olomouci nebudeme bodovat, tak víceméně ztrácíme pozici, kterou jsme si vybojovali těmi pěti výhrami. Po výsledcích Plzně a Slavie už je propast velká. Už to můžeme napravit jedině pohárem. Myslím, že naděje na titul už je hodně malá. Před úvodním hvizdem jsme si mysleli, že to můžeme zdramatizovat. Teď už si myslím, že Plzeň a Slavia neprohrají v nadstavbě čtyři zápasy. Tomu moc nevěřím," smutnil na stránkách sparta.cz osmapadesátiletý odborník.

Na Hané nemohl kvůli kartám použít dva důležité hráče, což lehce rozbilo přípravu na 30. kolo. "Zásah to byl. Oba vykartovaní mohli stopera hrát. Kdyby nebyli vykartovaní, jeden z nich by asi stopera hrál. Na druhou stranu máme ve Spartě hráče, o kterých jsme přesvědčení, že by to měli v takových zápasech zvládat. Teď je otázka, jestli to tak je nebo ne. Možná, že právě takový zápas nám ukazuje, na co na některých postech máme. Pak přišel třeba Vydra a zvládl to lépe, než někteří hráči, kteří se s námi připravují. Což je dobře pro výchovu, ale není to dobře pro nás v áčku," doplnil na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele explzeňský kouč.

Jak se osvědčil Ladislav Krejčí starší jako levý obránce? "Byl to risk, ale my jsme chtěli, abychom byli po stranách výraznější. Aby Krejčí podporoval útočnou fázi. Chtěli jsme se víc dostávat do situací. Bohužel to tak nebylo. Vzhledem ke zkušenostem a kariéře jsme od Ládi Krejčího čekali víc. Tak to je," pokračoval někdejší stratég českého národního mužstva.

Více čekal i od mladého středopolaře Filipa Součka. "Vím, že to měl těžké. To je snad jediná omluva. Hrál naposledy na začátku března. To je pro něj samozřejmě hodně složité. Už je ale tři týdny zdravý. Měl by na zápas být připraven a bylo to na něj moc rychlé," uznal na sparta.cz muž se zkušenostmi z bulharského i ruského prostředí, jenž v minulosti prošel také Baníkem či Žilinou.

Ačkoliv je ještě na programu nadstavba i finále poháru, Sparta už se mohla pomalu připravovat i na příští soutěžní ročník 2022/2023. "Budu přemýšlet tak, že vrcholem bude pohár. Budeme se připravovat tak, abychom zvládli finále poháru. Ten asi může určité věci trochu napravit. I když asi ne úplně. To pro nás bude v závěru sezony nejdůležitější zápas," zakončil na sparta.cz renomovaný trenér dvanáctinásobného českého šampiona, který se ovšem naposledy radoval z ligového primátu v roce 2014.

Vrba se musel cítit jako ve špatném snu, o Dočkalovi nebylo prakticky slyšet, Hložek byl v klidovém módu, míní Bosák

Zdroj: sparta.cz