Vyprodaný Andrův stadion? Jílek by byl rád, kdyby to byl standard. Je k tomu ale ještě dlouhá cesta...

Vyprodaný Andrův stadion? Jílek by byl rád, kdyby to byl standard. Je k tomu ale ještě dlouhá cesta...
OBSAHUJE VIDEO

Je pro Václava Jílka, jenž na Letné působil ve dvou různých érách jako asistent i hlavní trenér, zasloužený triumf nad Spartou cennější, než nad jinými protivníky?

"Ale ne z pohledu toho, že Jílek byl ve Spartě. Je to z pohledu toho, že Sparta, Slavia a Plzeň jsou top tři týmy v české lize. A my jsme se všemi odehráli velmi dobré zápasy. Z tohohle pohledu jsem neměl strach, že bychom to herně nezvládli. Nebo přístupem. Mentalita hráčů je zrádná. Byl bych rád, kdybychom takto přistoupili ke všem utkáním. Je to však složité. Hráči měli zvýšenou motivaci. Samozřejmě, že i z mé strany přijde něco do kabiny, protože jsem ve Spartě působil. Ale nevnímal jsem to jako souboj Jílka se Spartou, ale čistě jako souboj Sigmy se Spartou," informoval na stránkách sigmafotbal.cz pětačtyřicetiletý odborník.

Jeho záměrem bylo, aby favorit nehrál čelem do brány. "Sparta nemá tak vysoké beky. Chtěli jsme je zavírat do vnitřního prostoru. Věděli jsme, že pokud budeme nutit Spartu hrát dovnitř a mít tlak, tak v tomto prostoru můžeme dobírat míče. Chtěli jsme je získávat, což se halfbekům dařilo. Potom jsme díky tomu chodili do rychlých kontrů. To byl náš celkový záměr. Věděli jsme, že co se týče Krejčího i Wiesnera, tak jejich přednosti jsou mnohem větší do ofenzivy. Proto si myslím, že bylo dobře, že nastoupil Juraj Chvátal, který byl odpočinutý. Byl hodně sebevědomý. Měl instrukce chodit před Láďu Krejčího. To samé platilo i na druhé straně. Hráči dostali instrukce, aby se pokoušeli přejít přes tyto dva krajní hráče Sparty," prozradil něco ze své trenérské kuchyně nadřízený Růska, Beneše, Hubníka a spol., jehož vyjádření publikoval web sigmafotbal.cz.

Sám kouč si pochvaloval, že s absolutní ligovou špičkou jeho hanácký výběr nepropadl. Neštve ho tedy to, že jeho klub nefiguruje ve skupině o titul? Chyběly k tomu tři body. "Samozřejmě, že štve. Vysvětlení je jednoduché. My s týmem pracujeme stejně. Připravujeme jej stejně pečlivě na Hradec, jako na Spartu. Není to o tom, že by na těžšího soupeře byla zvýšená příprava. To vůbec ne. Naopak. Od Hradce jsme měli poměrně málo času. Ale pak z toho výsledku vypadne něco, co bylo nehodnotitelné. A to v utkání proti Hradci bylo, to si musíme přiznat. Jsou to strašné rána, na které si musíme odpovědět. Kdo za to v danou chvíli může? Je to chyba hráčů? Trenérů? My se snažíme na tohle hledat odpovědi. Proti Spartě to bylo diametrálně odlišné od výkonu proti Hradci. Já jsem za Hradec hráče hodně káral. Nepředvedli nic… kvalitu, běžecký výkon. Tomu scházelo úplně všechno. Ale může se stát. Jednou za sezónu nám zápas absolutně nesedl. Chci jen říct, že příprava byla úplně stejná. Jsem rád, že hráči k utkání přistoupili lépe. Měli zvýšenou motivaci a koupili si odpustek. Ale mrzí mě to, protože za mě jsme v šestce měli být," podotkl muž zodpovědný za výsledky a výkony olomoucké družiny.

A jak se mu koučovalo před plným stadionem? "Sparta prostě táhne. V Olomouci asi nejvíc ze všech týmů velké trojky. Byl jsem trochu zklamaný, že na Plzeň přišly jen čtyři tisíce diváků, byť udělali skvělou atmosféru. Kvůli těmto zápasům hráči a trenéři dělají sport. Ty emoce z hlediště jsou nádherné. Přispěli k ní i fanoušci Sparty. V závěru velká euforie a emoce. Byl bych rád, kdyby to byl v Olomouci standard. Uvědomuji si ale, že k tomu je ještě dlouhá cesta," zakončil na sigmafotbal.cz Jílek.

Sáček vzal část sparťanského neúspěchu na sebe: Úplně jsme zaspali, byli jsme jako mrtví

Zdroj: sigmafotbal.cz