Spousta mladých trenérů dostala šanci v lize, aniž by tam měli co dělat, kroutí hlavou Csaplár

Spousta mladých trenérů dostala šanci v lize, aniž by tam měli co dělat, kroutí hlavou Csaplár

Josef Csaplár (59) je v poslední době velkým kritikem domácího fotbalového dění a aktuálně se vyjádřil i ke kolegům trenérům...

"To, co trenérům dneska chybí na prvním místě, je kompetentnost lidská, to je schopnost stát si za svým názorem,“ pronesl stránkami sport.cz citovaný odborník, jenž už je bez fotbalové práce od října 2019, kdy skončil na lavičce Zlína.

Co konkrétně mu na konkurentech vadí? "Čeští trenéři, jak jste se nechali ochočit, abyste si udrželi džoby. Prostě stali se z vás srabi," přidal na serveru sport.cz bývalý šéf Slavie, Liberce, Žižkova či Příbrami, jenž ve své době pracoval také v Řecku i v Polsku.

Průměrný věk trenérů v české branži je 53 let. Na evropské poměry je to docela vysoké číslo, ovšem bývalý kouč českých výběrů do 17 či 19 let to za nějaký výrazný problém nepovažuje.

Mladí trenéři podle něj dostávají i tak dost prostoru a podle jeho slov ne vždy zaslouženě. "Spousta mladých trenérů dostala šanci v lize, aniž by tam měli co dělat,“ uzavřel nekompromisním tónem na webu sport.cz rodák z Ostrova nad Ohří, jehož letos na podzim čeká oslava šedesátin.

Tak co, myslíte, že jeho slova mířila například na nedávno odvoleného reprezentanta Baníku Ondřeje Smetanu?

Kdy vyvolá Rosický diskusi o své osobě? Plzeň honí Slavii - nadstavba potřetí se stejnými notičkami. Poprvé jen o bod

Zdroj: sport.cz