Benzema ve stínu Ronalda? Francouzský kanonýr je po letech konečně středem pozornosti

Benzema ve stínu Ronalda? Francouzský kanonýr je po letech konečně středem pozornosti

Karim Benzema v aktuální sezóně září více, než kdykoliv předtím. Svými výkony přibližuje Real Madrid k pětatřicátému titulu v La Lize i potenciálnímu úspěchu v Lize mistrů. Pro hráče samotného, se tak může jednat do jisté míry o zadostiučinění, za léta, které strávil ve stínu Cristiana Ronalda.

Karim Benzema a Cristiano Ronaldo byli kdysi spoluhráči v Realu Madrid, přičemž portugalská superstar vrhala značný stín na jeho francouzského kolegu v Santiagu Bernabeu. Ronaldo přepisoval historické tabulky a byl hlavní hvězdou Los Blancos.

Po Ronaldově odchodu v roce 2018 se předpokládalo, že Real musí podepsat hvězdu prvotřídní kvality, která by se alespoň z části mohla přiblížit jeho záři.

Královský klub tak podepsal Edena Hazarda, který měl být substitucí Ronaldovy persony, avšak jeho plamen ve španělské metropoli pohasnul.

Real tak musel hledat nového muže, o kterého by se mohl opřít. Nemusel pro něj však chodit daleko.

Jedno české přísloví praví „pro stromy, nevidět les“ a dalo by se aplikovat i na Karima Benzemu.

Právě on se tal tím zářivým talismanem, který vede Real k úspěchům.

 Benzema vs Ronaldo: Kdo vstřelil nejvíce gólů od roku 2018?

Během devíti nezapomenutelných let v Madridu, Ronaldo zaznamenal neuvěřitelných 450 gólů ve 438 zápasech (vrámci všech soutěží) a pomohl Realu ke dvěma titulům v La Lize a čtyřem korunám v Lize mistrů.

Ve stejném období, oba hráči se k Realu připojili v roce 2009, kdy se revitalizoval Perézův projekt Galácticos, si Benzema připsal 192 branek během 412 zápasů.

Není tedy divu, že pozornost médiíí i celého světa směřovala především k Portugalci.

Jak ale vypadají statistiky obou hráčů po Ronaldově odchodu?

Ronaldo vstřelil 101 gólů ve 134 zápasech za Bianconeri, zatímco dalších 21 zásahů přidal v Manchesteru United, do kterého se vrátil v létě minulého roku.

Karim Benzema během stejného období nastřílel o 4 branky více než jeho bývalý spoluhráč a jakoby mu Ronaldův odchod dodal potřebné sebevědomí a prospěl jeho rozvoji.

Statistiky francouzského útočníka jsou neskutečné, nesmíme však zapomínat na fakt, že si Ronaldo musel zvykat na nové prostředí a také na otázku věku obou fenomenálních útočníků.

Benzema je o 4 roky mladší než rodák z Madeiry.

V aktuální sezóně si Benzema připsal již 39 branek a jedná se o jeho nejplodnější období.

Ronaldo si své statistiky vylepšil 0 21 branek a letos se také stal nejlepším střelcem fotbalové historie.

Zdroj: transfermarkt.com