Barceloně, Realu a Juventusu by mohlo hrozit vyřazení z Ligy mistrů

Barceloně, Realu a Juventusu by mohlo hrozit vyřazení z Ligy mistrů

Rebelie se nevyplácí. Realu Madrid, Barceloně i Juventusu hrozí po porážce u španělského soudu zákaz účasti v Lize mistrů.

Tyto tři kluby se zavázaly, že budou pokračovat ve svých plánech co se Superligy týče, navzdory obrovskému odporu veřejnosti, který donutil odstoupit i celou top 6 Premier league.

Madridský obchodní soud, který je mnohými považován za interní divizi Realu Madrid, souhlasil s klubovým precedentem, že sankce, které navrhla UEFA nespravedlivě zabránily trojici týmů v jejich iniciativě.

Nyní  však situace postoupila výše, a to s čím souhlasil Madridský soud, již nesouhlasila soudkyně Sofía Gil z nadřazeného španělského obchodního soudu, která rozhodnutí Madridského soudu zrušila.

Je tedy pravděpodobné, že dojde i k následnému zamítnutí během přípravného slyšení, které je naplánováno na 14. června, díky čemuž by UEFA mohla kluby penalizovat, potažmo potrestat kluby i vyřazením z Ligy mistrů.

Soudkyně Gil ve svém 18 stránkovém rozsudku uvedla, že Real, Barca a Juve si byly „dokonale vědomy možných důsledků“ svých činů při vzdorování UEFA.

Mluvčí řídícího orgánu se sídlem v Nyonu v reakci na to řekl: „UEFA dnes obdržela příkaz madridského soudu, který zrušil preventivní opatření v celém rozsahu.

„UEFA vítá toto rozhodnutí a zvažuje jeho důsledky. UEFA se prozatím nebude vyjadřovat."

Superliga byla plánovaná fotbalová soutěž. Skládat se měla z předních evropských klubů a měla býti konkurencí Ligy mistrů. Prvním a jediným předsedou byl Florentino Pérez.

Celý projekt však tvrdě narazil na odpor fanoušků i fotbalové veřejnosti, a tak z něj většina zapojených klubů odstoupila.

Zdroj: theSun.co.uk