Nejistá budoucnost Declana Rice

Nejistá budoucnost Declana Rice

Declan Rice údajně odmítl třetí nabídku smlouvy od West Hamu. Vedení londýnského klubu s Ricem průběžně rokuje celý rok, jak se však zdá, bude se muset ztotožnit i s alternativou, že o svého kapitána přijde.

Rice má stále ještě platný kontrakt na dva roky, díky svým konzistentním výkonům však přilákal pozornost těch nejzvučnějších jmen.

Do svých řad by jej rád dostal jak Manchester United, tak i londýnská Chelsea, z jejíž akademie rodák z Kingstonu vzešel.

Jejich naděje na přestup nyní razantně vzrtostly. Podle uznávaného novináře Fabrizia Romana, Rice odmítl i třetí nabídku na prodloužení.

"Stále neexistuje žádná dohoda-Rice byl vždy oddaný klubu, ale nyní je opřestupu otevřený."

"West Ham trvá na tom, že je neprodejný, jak řekl David Moyes – ale Declan Rice novou smlouvu nepodepíše." dopnil Fabrizio Romano svůj pohled.

Začátkem měsíce se k dané situaci vyjádřil i trenér Hammers David Moyes, kde nastínil i onu otázku neprodejnosti.

"Dovolte mi, abych vám řekl, že není na prodej." Takže to může zastavit jakékoli otázky ohledně jeho přestupu, ale očekáváme že nabídky na něj přijdou, protože si vede tak dobře."

„Je nenahraditelný? Když jsem byl v Evertonu, musel jsem předčasně prodat Wayna Rooneyho. Myslel jsem, že Wayne je nenahraditelný, ale to, co se ve fotbale děje, je, že jdeš dál. To se ve fotbale stává. Někdy se takové věci stávají, ale nemáme v úmyslu dovolit, aby se to v tuto chvíli stalo tady ve West Hamu ."

Anglická hvězda se etablovala jako jeden z nejlepších defenzivních záložníků v Premier League a již dříve bylo oznámeno, že oblíbenec fanoušků Hammers je na seznamu přání Red Devils.

Očekává se, že United a nový šéf Erik Ten Hag budou letos v létě hledat někoho přesně jako Rice, i vzhledem k předpokládanému odchodu Paula Pogby.

Chelsea je také možnou destinací,de facto by Rice vrátil domů, navíc je i nejlepším přítelem záložníka Masona Mounta.

Zdroj: talksport.com