Boj o titul se dramatizuje: Plzeň doma obstála proti Slovácku, Slavia hlásí ztrátu s Votroky

Tento víkend odstartovala nadstavbová část české nejvyšší soutěže, která rozhodne nejen o svém novém mistrovi, ale i sestupujících. V sobotu bylo sehráno úvodní kolo skupiny o záchranu, ve kterém jsme se dočkali celé řady zajímavých výsledků. Večer pak pražská Sparta přivítala na své půdě ostravský Baník.

Jablonec - Pardubice

V prvním zápase jsme mohli vidět souboj o poslední nesestupové místo. Jablonec přivítal Pardubice a znovu to vůbec nešlo podle představ trenéra Rady. V 51. minutě distal domácí Surzyn červenou kartu a definitivně potopil naděje Jablonce v tomto utkání. V 71 minutě otevřel skóre zápasu Solil a tím i rozhodl. Pardubice tak vyhrály a jsou jen bod od místa zajištujícího záchranu. To Jablonec má před sebou ještě těžkou fušku

Karviná - Fastav Zlín

V zápase prvního s posledním Zlín přijel do Karviné. Zde jsme mohli vidět první remízu dnešního večera, když ve 36. minutě otevřel Chanturishvili a v 60. minutě dorovnal Bartošák. V 70. však dostal Mikuš červenou a oslabil tak svůj tým v honbě za další trefou. V 90. minutě dostal další červenou Filip Zorvan.

Teplice - Bohemians

V posledním dnešním zápase skupiny o udržení se utkaly Teplice s Bohemkou. Zápas byl nahoru dolů a i tak skončil remízou. Pro Bohemians otevřel ve 33. miutě Křapka, ale za dvacet minut srovnal Trubač. O další čtyři minuty už to bylo znovu o gól, ale to nedopustil Vondrášek, který vyrovnal a upravil tak na 2:2.

Sparta  - Baník

Sparta se před tímto utkáním potýkala s kritikou veřejnosti za poslední prohru základní části s Olomoucí, protože právě tato výhra jim vzala vítr z plachet a přece jenom i sny o vysněném titulu. Nikdy neříkej nikdy, Plzeň i Slavia může klopýtnout a vše se to zamotá úplně jinak.

Sobotní zápas s Ostravou byl popravdě na jednu branku. Sparta ukázala sílu a zdemolovala Baník v poměru 3:0. Ve 41. minutě se po přihrávce Hložka prosadil Křejčí II.. Po přestávce přidali své trefy Čvančara a Haraslín a korunovali tak svůj výkon. V 93. minutě Baník zkorigoval na 3:1 z kopačky Almásiho.

Olomouc - Liberec

Olomouc v posledním ligovém kole základní části získala skalp pražské Sparty, což ji dodalo sebevědomí do dalších zápasů. V úvodním semifinále skupiny o umístění přivítali svěřenci kouče Jílka Liberec a utkání nakonec rozhodla jediná branka utkání, kterou zaznamenal v první půli Chytil.

České Budějovice - Mladá Boleslav

Dynamo přivítalo na jihu Čech Mladou Boleslav a diváci neměli rozhodně nouzi o počet vstřelených branek. Hosté se ujali dvoubrankového náskoku po dvou přesných střelách Douděry, ale o dvě minuty později dokázal snížit Čavoš. V závěru první půle vrátil komfortní náskok Boleslavi Ladra. Po změně stran se Českým Budějovicím podařilo snížit zásluhou Tolna, ale i tak si středočeský klub vezl domů výhru 3:2

Plzeň - Slovácko

Plzeň potřebovala v domácím prostředí plně bodovat, aby držela dál naděje na zisk mistrovského titulu. Již v šesté minutě otevřel skóre Beaguel, ale krátce před půlhodinou hry dostali hosté možnost srovnat díky pokutovému kopu, který proměnil Cicilia. Sýkora ještě v první půli domácím náskok vrátil a ve druhém poločase upravil na konečných 3:1 Beaguel.

Hradec Králové - Slavia

Pražská Slavia zavítala do Mladé Boleslavi, aby změřila síly s překvapením této sezóny Hradcem Králové. Votroky poslal do vedení ve dvanácté minutě Vašulín, ale o sedm minut později srovnal Jurásek. Domácí se ale podařilo dostat opět do vedení zásluhou Kubaly a Kučery, zatímco na druhé straně v první půli ještě snížil Fila. Po změně stran Hradec Králové udeřil znovu díky trefě Vlkanovy a Kúdela tak jen snížil na konečných 4:3.

Skupina o záchranu:

MFK Karviná - Fastav Zlín 1:1 (0:1)
Branky: 60. Bartošák - 36. Čanturišvili. Rozhodčí: Berka - Vlček, Kříž - Petřík (video). ŽK: Šehič, Čmelík - Matejov, Cedidla. ČK: 70. Mikuš, 90. Zorvan (oba Karviná). Diváci: 1320.
Karviná: Bajza - Mikuš, Buchta, Stropek, Šehič (90. Svoboda) - Jursa (81. Sinjavskij), Túlio - Zorvan, Qose (46. Durosinmi), Bartošák (72. Čmelík) - Papadopulos (72. Kobouri). Trenér: Páník.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Procházka, Vraštil, Matejov (71. Simerský) - Conde - Dramé (71. Vukadinovič), Hrubý, Janetzký (90. Fillo), Čanturišvili (81. Reiter) - Fantiš (81. Jawo). Trenér: Kalivoda.

FK Jablonec - FK Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 71. Solil. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Štěrba (video). ŽK: Lupač (Pardubice). ČK: 51. Surzyn (Jablonec). Diváci: 1613.
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Kubista, Krob (75. Pleštil) - Hübschman (75. Nešpor) - Malínský (80. Štěpánek), Kratochvíl, Houska (80. Považanec), Zelený - Ikaunieks (56. Černák). Trenér: Rada.
Pardubice: Markovič - Kostka, Hranáč, Čihák, Čelůstka - Jeřábek - Patrák (87. Lupač), Vacek (86. Červ), Solil, Rezek (70. Mareš) - Černý (86. Matějka). Trenér: Novotný.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 2:2 (0:1)
Branky: 51. Trubač, 71. Vondrášek - 33. Křapka, 55. Hronek. Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Kotalík - Franěk (video). ŽK: Puškáč (Bohemians). Diváci: 2131.
Teplice: Grigar - Chaloupek, Tijani, Vondrášek - Hyčka, Kučera (68. L. Mareček), Trubač, Boljevič (68. Prošek) - Jukl (21. Kodad, 90. Vachoušek) - Žák, Sejk (68. Ledecký). Trenér: Jarošík.
Bohemians: Valeš - Bederka, Křapka, Vondra - Dostál (85. Nový), Jindřišek, Květ (77. D. Mareček), Fulnek - Beran (46. Bartek) - Chramosta (61. Vaníček), Hronek (85. Puškáč). Trenér: Veselý.

Skupiny o umístění:

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 17. Chytil. Rozhodčí: Petřík - Ratajová, Černoevič - Černý (video). ŽK: Hilál, Stoch (oba Liberec). Diváci: 2237.
Olomouc: Macík - Beneš (46. Zifčák), Hubník, Jemelka - Chvátal, Breite, Daněk (16. Slaměna, 63. Hadaš), Sedlák, Zmrzlý - Růsek (90.+12 Uriča), Chytil (63. Vepřek). Trenér: Jílek.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Mikula, Purzitidis - Koscelník (75. Matoušek), Havelka (87. Michal), Tiéhi, Frýdek (46. Višinský), Tupta - Rabušic (75. Hilál), Alijagič (90.+1 Stoch). Trenér: Kozel.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:3)
Branky: 19. Čavoš, 73. Tolno - 13. a 17. Douděra, 41. Ladra. Rozhodčí: Batík - Podaný, Dohnálek - Kocourek (video). ŽK: Čolič - Milan Škoda. Diváci: 2125.
Č. Budějovice: Vorel - Čolič, Havel, Králik, Novák (46. Brandner) - Valenta (84. Hák), Čavoš - Van Buren, Michal Škoda (64. Hais), Penner (31. Tolno) - Mihálik (46. Hora) . Trenér: Horejš.
M. Boleslav: Šeda - Pech, Šimek, Suchý, Karafiát - Smrž - Douděra (74. Skalák), Mašek (64. Dancák), Hlavatý (46. Milan Škoda), Ewerton (90. Rolinek) - Ladra (74. Mužík). Trenér: Hoftych.

Skupina o titul:

Sparta Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:0)
Branky: 41. Ladislav Krejčí II, 75. Čvančara, 81. Haraslín - 90.+3 Almási. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Kubr - Machálek (video). ŽK: Höjer, Ladislav Krejčí II - Smékal, Kaloč. Diváci: 8617.
Sparta: Heča - Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer (87. Suchomel) - Pešek (64. Haraslín), Pavelka, Ladislav Krejčí II (82. Sáček), Karabec, Hložek (82. Minčev) - Čvančara (87. Pulkrab). Trenér: Vrba.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman - Buchta (60. Jaroň), Boula (46. Takács), Kuzmanovič (46. Almási), Kaloč (83. Budínský), Smékal (77. Šín) - Klíma. Trenér: Galásek.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 3:1 (2:1)
Branky: 6. a 75. z pen. Beauguel, 35. Sýkora - 29. Cicilia z pen. Rozhodčí: Klíma - Hájek, Antoníček - Ondráš (video). Bez karet. Diváci: 7213.
Plzeň: Staněk - Řezník, Santos, Hejda, Havel - Bucha, Kalvach - Sýkora (76. Kopic), Čermák (60. Chorý), Mosquera (82. Pernica) - Beauguel (82. Holík). Trenér: Bílek.
Slovácko: Nguyen - Hofmann, Daníček, Kadlec - Tomič (46. Kalabiška), Havlík, Sadílek, Reinberk - Petržela (33. Holzer), Cicilia (77. Vecheta), Jurečka (77. Kohút). Trenér: Svědík.

FC Hradec Králové - Slavia Praha 4:3 (3:2)
Branky: 13. Vašulín z pen., 34. Kubala, 35. Kučera, 58. Vlkanova - 19. Jurásek, 40. Fila, 73. Kúdela. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Vodrážka - Franěk (video). ŽK: Kučera, Leibl - Hovorka, Talovierov. Diváci: 2907.
Hradec: Vízek - Klíma, Král, Leibl - Mejdr, Kučera, Vlkanova (83. Rada), Kodeš, Novotný - Kubala (90. Prekop), Vašulín (77. Soukeník). Trenér: Koubek.
Slavia: Kolář - Bah, Kačaraba, Hovorka (72. Kúdela), Jurásek (84. Talovierov) - Holeš, Provod (59. Sor) - Schranz (46. Traoré), Lingr, Olayinka (59. Plavšič) - Fila. Trenér: Trpišovský.