Vrba: Možná máme nejmladší věkový průměr v lize, ale když na to budou mít, tak proč by nehráli

Vrba: Možná máme nejmladší věkový průměr v lize, ale když na to budou mít, tak proč by nehráli

Pražská Sparta vstoupila do závěrečné fáze tohoto ročníku Fortuna Ligy vítězně a na domácí půdě porazila Baník Ostrava 3:1. Na tiskové konferenci se kouč Pavel Vrba rozpovídal o rozdílných výkonech před vlastními fanoušky a venku, ale i o tom, že se letenský tým snaží dávat stále více prostoru mladým hráčům.

Sparta zvládla úvodní kolo nadstavby, ale v boji o titul notně ztrácí. „Myslím, že domácí zápasy v tomto ročníku jsou trochu jiné než ty venkovní. Alespoň podle mých představ. Jsem rád, že doma vyhráváme, že se nám daří. Doufám, že i fanoušci Sparty jsou s domácími zápasy spokojení. Jsem rád, že jsme prosloužili domácí šnůru a vyhráli jsme. Venku je to ale jiné. Podívejte se na náš věkový průměr a na zkušenosti mužstva. Dostává příležitost spousta mladých hráčů a možná je to i o tom, že zkušenosti budou mladí hráči sbírat a doufám, že v budoucnu, pokud tady vydrží, se to vrátí i v těch venkovních zápasech,“ nechal se slyšet stratég pražského celku.

Mezi mladými hráči je celá řada jmen, která vykazují zajímavý potenciál. V utkání s Baníkem byl vidět nejen Adam Karabec, ale i Ladislav Krejčí či Adam Hložek. „Mladí budou dostávat příležitost, pokud na to budou mít a pokud nás přesvědčí, jako třeba Vitík nebo Hložan, kteří to místo mají víceméně stabilní. Pokud nás bude Karabec přesvědčovat tak jako tihle mladí hráči, není důvod, aby stálé místo neměl. Je to vždycky o výkonech a o výsledcích. Věk určitě není důvod být v základu. Je to o kvalitě hry a o výsledcích. Tak to je,“ pokračoval lodivod Sparty.

Trend podpory mladých nadějí by měl pod jeho taktovkou i nadále pokračovat. „Co se ale týká mladých, tak už jsem to naznačil. Já si spíš vzpomínám na generaci Chovanců, Grigů a Straků. Když někdo hrál ve dvaceti, tak to byly tři výjimky. Bílek, Hašek a Skuhravý. Zbytku hráčů bylo 28 let a víc. Tolik malých tam nebylo. Dneska mají mladí hráči příležitostí spoustu. Máme možná nejmladší věkový průměr v lize. Teď je otázka, jestli mladé udržíme a oni Spartě přinesou výsledky, které by diváci chtěli. Doufám, že to tak bude,“ uzavřel Vrba.

Zdroj: sparta.cz