V Parku princů se oslavy titulu omezily na šatnu, Pochettino byl tvrdým jádrem fandů vypískán

V Parku princů se oslavy titulu omezily na šatnu, Pochettino byl tvrdým jádrem fandů vypískán

Klub z francouzského hlavního města si o víkendu zajistil titul v Ligue 1, ale nálada v Parku princů měla daleko k oslavám, protože hněv fanoušků proti jejich klubu pokračoval a hard core fanoušci PSG v rámci pokračujícího protestu opustili Parc des Princes ještě před koncem zápasu s Lens.

Les Parisiens o víkendu definitivně získali další titul, ale nálada slavnostní nebyla. Kouče Mauricia Pochettina vypískala velká část domácího publika v rámci předzápasové představovačky, podobné “pocty” se dostalo i některým dalším hvězdám z jeho kádru. Velká část fandů pak opustila ochozy ještě před vyvrcholením zápasu s Lens (1:1), oslavy titulu se pak v podstatě omezily na šatnu PSG a z velké části proběhly mimo zraky veřejnosti. Fandové jsou na klub naštváni především v souvislosti s neúspěchem na evropském poli. 

Protesty tak trvají už déle než měsíc od vyřazení z Ligy mistrů proti Realu Madrid, když nejprve  fanoušci PSG vypískali Lionela Messiho a Neymara a následně dál pokračovali v protestech. Při střetnutí Ligue 1 proti Rennes  se vysmáli "přeplaceným žoldákům" v dresu PSG a též verbálně napadli představenstvo klubu. Ultras taktéž na stadionu vyvěsili více než 20 transparentů, které byly přímým útokem na vedení klubu a hráčský kádr. Leitmotivy zpochybňovaly především odhodlání hvězd odehrát každý zápas na sto procent. "Poločas na důkaz naší nespokojenosti. Kolik jich bude potřeba, abyste dokázali své odhodlání?" zněl jeden z nápisů. Další pak zpochybnil ochotu fanoušků svoje hvězdy dál podporovat. "Oni si také vybírají své zápasy. My uděláme totéž."

Podle aktuálních informací francouzských novinářů se předpokládá, že na konci sezóny bude odvolán kouč Mauricio Pochettino, přičemž o jeho místo se v posledních dnech přihlásil současný kouč Spurs Antonio Conte. Další spekulace pak hovoří o možnosti, že v následující sezóny by mohlo dojít k prodeji klubu, když katarští majitelé hodlali PSG využít především k pozitivnímu PR ve spojitosti s listopadovým mistrovství světa v jejich domovině. Velký pohyb se očekává též v kádru, zpochybňována je budoucnost Lionela Messiho, smlouva končí i Mbappému.

zdroj: Daily Mirror