Od Hrušky až po Laštůvku aneb 5 nejpilnějších sběratelů žlutých karet mezi brankáři

Od Hrušky až po Laštůvku aneb 5 nejpilnějších sběratelů žlutých karet mezi brankáři

Nejvíce červených karet v historii tuzemské nejvyšší soutěže obdrželi Vít Baránek, MichalSpit a Luboš Přibyl. Všichni jmenovaní byli vyloučeni hned třikrát.

Jak je tomu se žlutými varováními a kteří prvoligoví brankáři jsou dotyčnou barvou oceňováni o něco častěji, než jejich konkurenti?

Rekordní zápis zatím připadá expříbramskému brankáři Viktorie Plzeň Aleši Hruškovi, který už od hlavního rozhodčího obdržel žlutou kartu hned čtyřiadvacetkrát.

Protože už je však v Doosan aréně nějakou dobu pouze náhradníkem Jindřicha Staňia, na své "bilanci" momentálně pracovat nemůže...

O průběžné druhé místo se dělí Jan Laštůvka z Baníku Ostrava a Tomáš Grigar z Teplic. Byť mají oba svůj věk, vzhledem k jejich důležitosti budou součástí prvoligového dění také v soutěžním ročníku 2022/2023 a Hrušku tak mohou z prvního místa nelichotivého pořadí ještě vymazat.

Zbylí účastníci TOP 5 Vít Baránek i Petr Drobisz už ukončili kariéru před lety, takže ti už jsou ohledně případného sběratelství dávno ze hry.

P.S.: Věděli jste, že od sezony 2013/2014 je nejzaměstnanějším gólmanem české ligy Grigar, který už musel vytáhnout 682 zásahů a jasně tak předčí Hrušku, Heču, Hrubého i Hanuše?

Nejvíce žlutých karet:

1. Aleš Hruška (Plzeň) - 24
2. Jan Laštůvka (Baník) - 22
3. Tomáš Grigar (Teplice) - 22
4. Vít Baránek - 20
5. Petr Drobisz - 20

Finále Konferenční ligy příští rok v Česku? Praha má zájem a hrálo by se v Edenu

Zdroj: fortunaliga.cz