Dostálek: Spousta lidí mi nepřála, nevěřili, že se hned za rok vrátíme. Mám obrovskou radost, že neměli pravdu

Dostálek: Spousta lidí mi nepřála, nevěřili, že se hned za rok vrátíme. Mám obrovskou radost, že neměli pravdu

Brno je opět prvoligové a po třech dekádách navíc dokázalo postoupit do nejvyšší domácí soutěže výhradně sportovní cestou, čemuž dalo definitivu středeční vítězství 4:2 nad Třincem.

"Povedlo se, byť výkon našeho mužstva nebyl v některých fázích střetnutí zdaleka optimální. Cíl jsme ale splnili, a teď nás čeká spousta práce," avizoval šéf brněnské lavičky Richard Dostálek, jehož slova vyšla na sport.cz.

Ten není emotivním typem člověka, ale uvnitř ho úspěch strašně těší. "Když jsem loni po pádu do druhé ligy dostal od vedení klubu důvěru, abych mužstvo dál vedl, tak mi spousta lidí nepřála. Nevěřili, že se hned za rok vrátíme. Mám samozřejmě obrovskou radost, že jsme dokázali, že neměli pravdu," mnul si ruce nadřízený Zavadila, Texla, Přichystala a spol.

Co byla nejsilnější stránka jeho Zbrojovky? "Na hřišti i v kabině tvoří kluci jednolitý tým. Každý ví, jaká je jeho role. Naší devízou je skvělý kolektiv. Z něj vyčnívají nadstandardní výkony brankáře Berkovce, a útočníka Řezníčka, jehož góly nám hrozně moc pomohly," ocenil svého zkušeného svěřence se šestnácti nastřílenými góly portálem sport.cz citovaný osmačtyřicetiletý kouč.

Na posilách už se společně s Tomášem Požárem pracuje. Při postupu výš budou potřeba. "Pracujeme na tom. Máme seznam jmen, která bychom rádi přivítali. V kádru je naopak několik fotbalistů, jimž smlouvy s koncem sezony vyprší. Jsme si samozřejmě vědomi, že rozdíl mezi druhou a první ligou je velký," uzavřel na sport.cz spolupracovník Dojčana, Doležala či Doška, který má ve druhém největším městě Česka smlouvu i na příští sezonu, ale současně si je dobře vědom toho, že v trenérské branži není nic úplně jisté.

Tituly a vítězné zápasy? Vládci slavných "S" Vrba a Trpišovský svádí velmi vyrovnané boje...

Zdroj: sport.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.