Současný Liverpool je po pravdě mnohem lepší mužstvo, než jaké jsme za mojí éry měli my, přiznal Šmicer

Současný Liverpool je po pravdě mnohem lepší mužstvo, než jaké jsme za mojí éry měli my, přiznal Šmicer

V Premier League Liverpool naposledy prohrál v prosinci loňského roku a od té doby táhne šňůru neporazitelnosti, s tím, že se s Manchesterem City přetahuje o anglický primát a už jde jen o to, zda bude první, nebo stříbrný.

Čtyřiapadesátiletý německý odborník Jürgen Klopp, jenž pracuje na Anfield Road od podzimu 2015 a podle nové smlouvy by se měl u řeky Mersey zdržet až do roku 2026, je podle Vladimíra Šmicera jasným mužem na svém místě a s jeho někdejší trenérskou misí ve Slavii v asistentské roli to nejde v žádném případě srovnávat...

"Klopp je vždy otevřený a hlavně úspěšný. Současný Liverpool je po pravdě mnohem lepší mužstvo, než jaké jsme za mojí éry měli my. Trenéra jsem hodně zblízka poznal před titulovou sezonou, když jsme já, Patrik Berger a Ian Rush byli jako ambasadoři na přípravném letním turné v Americe," uvedl v rozhovoru pro sport.cz člen staré gardy Reds, jenž je jedním z ambasadorů devatenáctinásobného mistra Anglie.

Když byl vítěz Ligy mistrů z roku 2005 součástí liverpoolského dění jako hráč áčka, ještě byla jiná doba. "Žasl jsem třeba, že do letadla se vešlo asi sto lidí, kteří se o hráče áčka starají. Pro mě úplně neuvěřitelný počet při srovnání, kolik lidí v klubu působilo za nás," přidal na sport.cz osmačtyřicetiletý internacionál.

Zatím naposledy nastoupil za liverpoolské veterány proti Barceloně, s tím že u toho byli i Patrik Berger a Milan Baroš a aktuálně se stará garda LFC chystá na dvojzápas proti legendám Manchesteru United....

"Díky staré gardě jsem poznal nové tréninkové centrum postavené asi za 50 milionů liber. Přišel jsem taky do kabiny, kde přede mnou seděl Mo Salah. Měl jsem sto chutí vzít si jeho kopačky, ale to by se asi nehodilo," uzavřel s úsměvem někdejší ofenzivní hráč s minulostí v Racingu Lens či Girondins Bordeaux, jehož slova nabídl portál sport.cz.

TRIO STŘELCŮ PODEZŘELÝCH Z MOŽNÉHO LETNÍHO PŘÍCHODU NA EMIRATES STADIUM

Zdroj: sport.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.