Horejš po necelých 7 letech skončí na Střeleckém ostrově. Mám štěstí, že je o mé kouče zájem, mne si ruce Müller

Horejš po necelých 7 letech skončí na Střeleckém ostrově. Mám štěstí, že je o mé kouče zájem, mne si ruce Müller

David Horejš (44) vede Dynamo České Budějovice již od října 2015, čili šest a půl roku. Za pár týdnů by ovšem měl na jihočeském Střeleckém ostrově skončit...

Prozradil to jeho agent Jiří Müller, jenž má mimochodem ve svém portfoliu i další trenérské odborníky Aleše Křečka a Jindřicha Trpišovského.

"Zastupuju pány Trpišovského, Horejše a Křečka, přičemž o Jindru měly třeba od začátku naší spolupráce zájem dva přední kluby a ve Slavii je dnes pět let. U pana Horejše, kterého zastupuju dva roky, ke změně dojde asi teď. A s panem Křečkem jsme udělali už v uvozovkách dva transfery, které byly stejné jako u hráčů," ozřejmil v interview pro isport.blesk.cz zástupce.

Nynější šéf Van Burena, Mihálika či Hellebranda si tak vyzkouší teprve druhou zastávku trenérské kariéry. "Mám štěstí v tom, že je o mé trenéry zájem a můžeme si vybírat. V tomhle mi pomáhá, že nejlepší český trenér agenta má a nestydí se o tom veřejně mluvit. Tím tak trošku otvírá dveře pro ostatní. Asi se najdou funkcionáři, kteří se tomu zasmějí, ale věřím tomu, že časem i další trenéři pochopí, že agenta potřebují. Je to otázka maximálně tří let," zavěštil si na stránkách Deníku Sport manažer, na jehož seznamu mimochodem figurují i boleslavský David Douděra či sparťan Tomáš wiesner.

Že by ve své bublině brzy přivítal i další stratégy, Jisté je, že si bude pečlivě vybírat. "Někteří trenéři by do své práce měli dávat daleko víc úsilí. Po hráčích vyžadují maximální výkonnost a to samé by měli dělat sami. Měli by se víc vzdělávat, absolvovat daleko víc stáží. Pokud jede nezaměstnaný trenér na jednu stáž za rok, je to opravdu málo," uzavřel na portálu iSport.cz Müller.

Konečně! Fotbal udal směr: Po 30 letech český sport ví, jak se naše země jmenuje: Česko a Czechia!

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.