5 fotbalistů Bayernu Mnichov, které můžete vidět v posledních zápasech sezóny

5 fotbalistů Bayernu Mnichov, které můžete vidět v posledních zápasech sezóny

S jistotou bundesligového titulu pro Bayern Mnichov za letošní sezónu trenér Julian Nagelsmann uvedl, že dá více prostoru na hřišti některým hráčům z širšího kádru jako jsou Jamal Musiala, Marcel Sabitzer nebo Paul Wanner.

Jamal Musiala

Věk: 19
Pozice: Ofenzivní záložník
V této sezóně: 28 (11 startů od začátku)
Minuty: 1 319

Jak řekl Nagelsmann na své tiskové konferenci před zápasem s Mainzem v 32. hrací den: „Jamal odehrál letos hodně minut a udělal velký pokrok,“ komentoval Nagelsmann Musialu na tiskové konferenci před utkáním dvaatřicátého kola s Mainzem. Teprve devatenáctiletý ofenzivní záložník odehrál v této sezóně za Bayern překvapivě více minut než Francouz Kingsley Coman (i přesto ale francouzský fotbalista sehrál pro Bayern v letošní sezóně větší roli).

Ačkoliv tedy Musiala nepatří ješt do základní sestavy, je podle Nagelsmanna důležitou součástí týmu. Ve středu pole navíc devatenáctiletý borec čelí tvrdé konkurenci v podobě Joshuy Kimmicha a Leona Goretzkyho. A nepostradatelný je i Thomas Müller, na jehož postu Musiala také může nastoupit. Nyní se zdá, že poslední tři zápasy dají mladé německé pušce možnost ukázat se před trenérem ještě lépe.