Klokanům se podle Jindřiška mohlo dýchat lépe: Ale také není konec světa, pořád máme před sebou minimálně 3 zápasy

Klokanům se podle Jindřiška mohlo dýchat lépe: Ale také není konec světa, pořád máme před sebou minimálně 3 zápasy

Hráči Bohemians 1905 se v tabulce propadli na barážovou pozici i kvůli tomu, že je v Ďolíčku hned třikrát vypráskal jejich podnájemník z Pardubic. 

"Kdybychom zápas zvládli, lépe by se nám dýchalo. Ale také není konec světa, pořád máme před sebou minimálně tři zápasy. Každý to snášíme jinak, nedá se na to zvyknout. Nedá se přesně vědět, co v boji o záchranu dělat. Musíme se o to porvat, na tréninku se pochválit, povzbudit se, když se nám něco nepovede, zvednout sebevědomí. Pak se to otočí," burcoval vršovickou kabinu nejzkušenější fotbalista kádru Josef Jindřišek, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Jeho šéf Jaroslav Veselý čeká na premiérovou výhru v roli hlavního kouče již šestý duel v řadě. "Je to komplikace, neskáčeme radostí, protože se chceme zachránit. V tuhle chvíli žijeme, jsou před námi tři utkání. Nevíme, kolik bodů nám bude stačit. Všichni hrají spolu a mohou se obírat navzájem. My chceme vyhrát každý zápas, to se nemění. Vypadá to černě, ale stejně to vypadalo před nadstavbou i pro Pardubice. Jediný Zlín má trochu lepší pozici, ti ostatní si rozhodně nemohou říct, že mají vystaráno," pokračoval bývalý stratég Chrudimi.

Patnáctí klokani, kteří inkasovali po Pardubicích nejvíce branek v soutěži, nyní narazí na jedenácté ševce, kteří naposledy bez problémů přejeli skláře. U Botiče budí optimismus i předešlé dva triumfy se Zlínem a to 3:1 a 1:0.

"Můžeme si říct, že se nám tam daří, ale na statistiky nevěřím - rozhoduje se na hřišti. A možná, že se nám bude hrát lépe venku. Věřím, že jsme schopní o to zabojovat. Jestli to bude v posledním kole, nebo v baráži? Se vším, co bude znamenat záchranu, budu spokojený. Vím, že to nezní hezky, ale záchrana je jediný cíl. Co se s hráči bavím, většina je odhodlaná. V téhle situaci už byli. Pro polovinu mužstva to není nic nového," ubezpečil strachující se fandy Bohemians 1905 nástupce Luďka Klusáčka.

Bude Sparta nakupovat v Uherském Hradišti? Svěrkoš bude v Praze jednat s Rosickým o Sadílkovi...

Zdroj: idnes.cz