Pokud chce Slavia překonat defenzivu, jakou má Plzeň, potřebuje top útočníka, kterého teď nemá...

Pokud chce Slavia překonat defenzivu, jakou má Plzeň, potřebuje top útočníka, kterého teď nemá...

Jak vidí zbytek napínavé bitvy o titul expert Stanislav Levý, jenž svého času seděl i na lavičce Viktorie Plzeň, ve které působil v letech 2006 až 2008?

Slavia je sice nejofenzivnějším mužstvem Fortuna:ligy, nicméně na jaře se jí nepodařilo nahradit prodaného Jana Kuchtu. Krmenčík je na marodce, Alijagič na hostování a Tecl už ofenzivní jedničkou nejspíš nikdy nebude...

"Velikánským problémem Slavie je, že se jí za Kuchtu nepovedlo přivést stoprocentní náhradu. Pokud chce Slavia překonat defenzivu, jakou má Plzeň, potřebuje top útočníka, kterého teď nemá," pronesl na serveru isport.blesk.cz pětadvacetinásobný reprezentant Československa.

Bývalý šéf Tennis Borussie Berlín, Hannoveru i Saarbrückenu taktiku Michala Bílka a jeho realizačního týmu chápe, nicméně ví, že na evropském poli by to bylo málo. "Na tenhle způsob hry pak doplácíme v Evropě. I v jiných zemích se takové zápasy odehrávají, ale je tam větší kvalita, intenzita i odvaha druhého mužstva, které do utkání jde jako outsider," podotkl na iSport.cz odboník, který v minulosti vedl i Zlín, Slovácko či Viktorii Žižkov.

Viktorie to má však podle jeho slov rozehráno tak, aby přerušila slávistické panování a vršovickému "S" nedovolila čtvrtý titul za sebou. "Plzeň už si titul nenechá utéct, jsem přesvědčen, že zůstane v jejích rukách. Má na to sílu a kvalitu," zakončil na stránkách Deníku Sport Levý.

O tom, zda se jeho slova potvrdí, nebo ne, hodně napoví i nejbližší kolo, kdy dorazí do Doosan arény Sparta.

Plzeň-Sparta, Slovácko se Spartou i se Slavií, Eintracht - West Ham, Hoffenheim - Leverkusen, Real-City!

Zdroj: isport.blesk.cz