Slovácko je asi největší překvapení v sezoně a má silný tým, chválí druhého finalistu trenér letenského "S"

Slovácko je asi největší překvapení v sezoně a má silný tým, chválí druhého finalistu trenér letenského "S"

Pavel Vrba může ve sparťanských službách dosáhnout na svou první velkou trofej. Bude k tomu stačit jediné - v Uherském Hradišti dostat na lopatky tamní Slovácko. Je to pro renomovaného trenéra z Letné nejdůležitější zápas sezony?

"Určitě to je důležitý zápas, ale neřekl bych, že nejdůležitější v sezoně. Byly důležité zápasy v kvalifikaci do Evropy. Samozřejmě pak i další zápasy s top mužstvy v Česku, ty jsou stejně důležité. Je to ale jeden ze zápasů, které rozhodují o tom, jestli bude sezona úspěšná nebo ne. To ano," uvedl stránkami sparta.cz citovaný osmapadesátiletý odborník.

Co bude pro jeho soubor uprostřed pracovního týdne na Městském stadionu Miroslava Valenty klíčové? "Každé finále je zápas, kdy jste buď slavní nebo ne. Slovácko hraje doma a v tom má trochu výhodu, řekl bych. Je to zápas, který jedno mužstvo vynese nahoru a jedno dolů. Určitě chceme vyhrát. Nepřijeli jsme si jenom zahrát zápas. Je to pro nás důležité utkání, chceme vyhrát a doufám, že se nám to podaří. Čeká nás ale velice těžký soupeř. Ukazuje to v lize i v poháru. Slovácko je asi největší překvapení v sezoně a je tam, kde je," přidal na stránkách sparta.cz muž se zkušenostmi z ruského i bulharského prostředí.

Jeho hráči se podle dosavadních výsledků dokáží připravit na důležité zápasy více, než na střety s papírově slabšími celky. "Je pravda, že nám vyšly klíčové zápasy, ať to byly kvalifikace do evropských pohárů nebo některá důležitá ligová utkání. Na druhou stranu jde jen o jeden zápas. Je to složitější. Neexistuje odveta a ve středu večer se rozhodne o tom, kdo bude úspěšný, slavit a kdo půjde domů s pláčem," zaznělo z úst Vrby.

Sparta narazí na Kadlece, Petrželu, Sadílka a spol. již potřetí v ročníku a to ji ještě čeká i čtvrté měření sil v nadstavbě. Mohou se realizační týmy ještě něčím vzájemně překvapit? "Možná jde o to, kteří hráči nastoupí. Někteří hráči u nás i ze Slovácka se možná šetřili na tohle utkání. To možná může být překvapení. Jinak si myslím, že se velice dobře známe. Trenér Svědík tady odvádí v posledních letech velmi dobrou práci, čeká nás těžké utkání. Slovácko je silný tým," chválil nejbližšího protivníka muž zodpovědný za výkony a výsledky dvanáctinásobného šampiona Česka, v němž má kontrakt do června 2023.

Sparta se prý poohlíží po novém trenérovi v Německu. Vrbovu situaci velmi pozorně sleduje Baník...

Zdroj: sparta.cz