Petržela: Soupeři si dokázali, že nyní na Spartu mají a ona už nemá kádr jako kdysi. Každému se proti ní hraje dobře

Petržela: Soupeři si dokázali, že nyní na Spartu mají a ona už nemá kádr jako kdysi. Každému se proti ní hraje dobře

Osmatřicetiletý rychlonožka Milan Petržela je moc spokojen s tím, že si podruhé v řadě zahraje se Slováckem evropské poháry.

"Je to super. Slovácko dlouho dobu nic takového nezažilo, teď se nám to podařilo druhý rok za sebou, takže velká spokojenost. Budeme se snažit dotáhnout to dál než minule," ubezpečil fanoušky v Uherském Hradišti bývalý reprezentant Česka, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

A může být ještě lépe. Kromě Evropy může soubor trenéra Martina Svědíka dosáhnout na svou první trofej. Poslední překážka je Sparta. Ta už soupeře nějakou tu středu neválcuje jako kdysi...

"Soupeři si dokázali, že nyní na Spartu mají a ona už nemá kádr, jaký mívala kdysi. Proti Spartě se každému hraje dobře, každý se nahecuje a přijde vždycky mnoho lidí, kteří povzbuzují," přidal na aktualne.cz kolega Cicilii, Vechety, Sadílka a spol.

K poslední domácí výhře 4:0 nad letenským "S" se upínat nechce. To, co na nejbližšího protivníka platí, si nechal pro sebe. "Chceme Spartu něčím překvapit, ale podrobnosti sdělovat nebudu," usmíval se explzeňský štírek s krátkou minulostí v bundesligovém Augsburgu.

Sám prošel Spartou taky, ale o pikantnosti by nehovoři. Proč? "Já se ve Spartě vlastně jenom mihl, moc jsem v ní neodehrál, neboť jsem měl problémy se zraněním. Žádnou pachuť v sobě nemám. Ale proti Spartě jsou zápasy vždycky vyhecované, bude to zajímavé. Já ke Spartě nějaký vztah jako k Viktorii nemám. Proti Plzni neslavím, protože jsem tam byl spoustu let, ale ve Spartě jsem se otočil na patě. Nemám důvod gól proti ní neslavit," uvedl na aktualne.cz brzy devětatřicetiletý veterán, jenž by měl v Uherském Hradišti pokračovat i v sezoně 2022/2023.

Přátel už mu v ní ovšem mnoho nezbylo. "Teď mám ve Spartě jen kamarády trenéra Pavla Vrbu a jeho asistenta Zdeňka Bečku, ale to je z mé plzeňské doby. Naposledy tam byl Václav Kadlec, s nímž jsem si volal, ale ten už tam také není," přiblížil portálem aktualne.cz citovaný důležitý může středové řady Slovácka.

Co dál? Kdybych měl prodloužit, tak by to byl finální rok. Kvůli překonání otce ale hrát ligu rozhodně nebudu, říká Kadlec

Zdroj: aktualne.cz