Schickův spoluhráč Hrádecký: Je to luxus, když hrajete o Ligu mistrů

Schickův spoluhráč Hrádecký: Je to luxus, když hrajete o Ligu mistrů

V sobotu by se na Hoffenheimu Lukáš Hrádecký rád kvalifikoval se svým Bayerem do Ligy mistrů. Ještě o dva dny dříve však bude držet palce svému bývalému Frankfurtu v semifinále Evropské ligy, protože si přeje vidět Hesany znovu v Lize mistrů.

Ještě v pondělí však spoluhráč českého snajpra Patrika Schicka s Leverkusenem musel Frankfurt o body připravit (2:0). Ve čtvrtek už ale bude finský reprezentační brankář fandit svým bývalým spoluhráčům. Hesané se totiž poperou o postup do finále Evropské ligy v odvetě semifinále s londýnským West Hamem. „Přeji všem hodně štěstí. Ve čtvrtek budu opět fanouškem Eintrachtu," vysvětluje dvaatřicetiletý hráč, který ve Frankfurtu působil v letech 2015 až 2018.

Tlak fotbalistům Leverkusenu vyhovuje

A úspěch si finský brankář slovenského původu přeje zejména i o víkendu s Leverkusenem. Svěřenci trenéra Gerarda Seoanea si totiž mohou již v sobotu v Hoffenheimu zajistit kvalifikaci do první třídy. A záležet pravděpodobně hodně bude právě na výkonu Hradeckého v bráně a i Patrika Schicka v útoku. A brankář Bayeru se vůbec nestresuje. „Tlak je náš přítel,“ domnívá se finský reprezentační gólman. „Je to luxus, když můžete hrát o místo v Lize mistrů. Vypadá to dobře. Teď si musíme zápas v Hoffenheimu užít ještě víc, abychom se kvalifikovali co nejrychleji,“ plánuje.

A pozitivní myšlení je jistě na místě. Výhrou v Sinsheimu by si Bayer zajistil účast v Lize mistrů, a to bez ohledu na ostatní výsledky. A navíc, Hrádeckého milovaný Eintracht by mohl udělat předposlední krok do stejné soutěže o dva dny dříve ve čtvrtek.

Schickův spoluhráč Hrádecký by se rád se svým bývalým klubem totiž setkal právě na nejvyšší mezinárodní úrovni. „Doufám, že se nejprve kvalifikujeme do Ligy mistrů a poté se oba týmy znovu střetnou v Lize mistrů s vítězstvím ve Frankfurtu v Evropské lize,“ vysvětlil brankář slovenského původu pro server Kicker.de.

Zdroj: Kicker.de

Hodgson převzal Řád britského impéria a oznámil konec trenérské kariéry

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.