Čelůstka se má proč usmívat. Na Letné vydělává více než milion korun měsíčně. Co Dočkal, Krejčí, Nita či Hložek?

Čelůstka se má proč usmívat. Na Letné vydělává více než milion korun měsíčně. Co Dočkal, Krejčí, Nita či Hložek?

Pojďte spolu s námi nahlédnout do hierarchie Sparty a její platové politiky. Jestliže už se někdo dostane na Letnou, nouze ho minimálně po dobu trvání jeho kontraktu rozhodně nečeká.

Zatímco mládežník si může na Praze 7 přijít na částku mezi 50 až 170 tisíci korun, stabilnímu členovi áčka připluje každý měsíc na účet suma mezi 200 až 450 tisíci korunami.

Opora si pak v Generali Česká pojišťovna aréně vydělá měsíčně od půl milionu do milionu korun a největší hvězdy mužstva se pak pohybují v rozmezí milionu až milionu a půl.

Je libo pár příkladů? Asi tušíte, že Gabriel, Suchomel či Ryneš se buduu pohybovat na spodní hranici a více než 170 tisíc korun měsíčně v žádném případě nepřesáhnou.

Florin Nita si má přijít na zhruba 500 tisíc korun měsíčně, což znamená, že do něj ročně napumpuje letenské "S" 6 milionů korun. Na nynějšího náhradníka to vskutku není málo...

Nejproduktivnější hráč celé soutěže Adam Hložek, který by měl letos v létě zvednout kotvy, si podle posledního znění smlouvy vyslouží měsíčně cifru 900 tisíc korun.

Ani to ale není v žádném případě strop. Ještě lepší podmínky má v kontraktu Ladislav Krejčí starší, který vydělává přibližně jeden milion korun měsíčně, za což může lukrativní pracovní dohoda podepsaná po jeho návratu z italské Boloně.

Na 1 050 000 měsíčně si podle všeho přijde v poslední době zraněný stoper Ondřej Čelůstka, který je druhým nejlépe placeným mužem rudého mužstva.

Jasným lídrem je často skloňovaný kapitán Bořek Dočkal, který má na sedmičce jistotu 1,5 milionu korun měsíčně, což činí 18 milionů korun ročně. Je však otázkou, zda to Spartě za jeho čísla v podobě jedné branky a 6 asistencí stojí.

Nehledě k bonusům, které jsou zabudovány ve smlouvě. Výhra, na níž se podílí alespoň pětačtyřiceti minutami na hřišti, mu přinese dalších 100 tisíc korun a skupina evropských pohárů další jeden, případně dva miliony. Podle toho, zda jde o Evropskou ligu, nebo Ligu mistrů. Titulem, jemuž je ovšem Sparta tři kola před koncem docela vzdálená, by si pak vysloužil dalších 500 tisíc korun.

Sparta jde po vycházející hvězdičce ukrajinského fotbalu, která chce co nejrychleji pryč ze Šachtaru Doněck

Zdroj: isport.blesk.cz