Haalandovi v Norsku staví sochu. Návrh však vyvolal posmešky

Haalandovi v Norsku staví sochu. Návrh však vyvolal posmešky

Norského fotbalového útočníka Erlinga Haalanda v městě Bryne chtějí uctít obrovskou dřevěnou sochou vysokou tři metry a vážící až 700 kilogramů.

Stále pouze jednadvacetiletý fotbalista právě v desetitisícovém městě na jihozápadě země začínal s fotbalovou kariérou. Umělecké dílo na počest kanonýra bundesligové Borussie Dortmund by měli odhalit v červnu.

O výrobu sochy elitního norského fotbalového útočníka se stará řezbář Kjetil Barane, který už vytvořil několik miniatur podobizny nejslavnějšího odchovance místního klubu. „Vytvořil jsem nejprve několik maket, protože si pak už nemohu dovolit udělat žádnou chybu,“ uvedl Barane podle webu skysportaustria.at.

Příprava plánované sochy norského kanonýra Erlinga Haalanda.

Na sociálních sítích se už objevily fotografie zmíněných maket a staly se terčem posměšků. Něco podobného si „užil“ i Portugalec Cristiano Ronaldo v souvislosti s jeho bustou na letišti v Madeiře. „Na konto těch maket bych chtěl dodat, že je to jen přibližná představa o tom, jak by to mělo vypadat. Věřím, že když se Erling vedle sochy postaví, tak bude identická,“ dodal norský řezbář.

Zdroj: Šport.sk

Co to má znamenat? Klopp zkritizoval přerozdělení vstupenek na finále Ligy mistrů