Tuchel promluvil o budoucnosti Lukakua a nadcházejícím přestupovém období

Tuchel promluvil o budoucnosti Lukakua a nadcházejícím přestupovém období

Kouč londýnské Chelsea Thomas Tuchel připustil, že belgický snajpr Romelu Lukaku bude působit na Stamford Bridge i v příští sezóně, přestože byl v této sezóně velmi slabý.

Zprvu to vypadalo, že se Lukaku po svém loňském přestupu z Interu Milán za 97,5 milionu liber (téměř 2,6 miliardy korun) v kádru The Blues chytil. Pak ale přišlo zranění, koronavir a velmi výbušný rozhovor pro italská média a jeho forma výrazně opadla. O jeho poklesu mluví například i to, že poslední utkání Chelsea s Evertonem Lukaku proseděl na lavičce, přestože Blues nutně potřebovali vstřelit gól.

Podle serveru 90min.com je Chelsea připravena belgického reprezentanta v létě pustit. Mluví se o například o návratu do Interu Milán nebo o zájmu z Paris Saint-Germain. Kvůli sankcím britskou vládou, uvaleným na klub pro napojení stále pořád majitele Romana Abramoviče na ruského prezidenta Vladimíra Putina, muže být všechno nakonec jinak. Tuchel totiž připustil, že Lukaku z nutnosti na Stamford Bridge zůstane. „Chci, aby byl součástí týmu a měl významnější postavení – především pro příští sezónu. Neexistuje žádný způsob sehnat náhradu za hráče, kteří by odešli,“ poznamenal německý trenér.

Můžeme jen čekat. Silní budeme vždy

„Pokud se situace změní, musíme se každopádně neustále přizpůsobovat smluvním situacím, individuálním situacím hráčů a tomu, co chceme my. Podepsali jsme velkého hráče a stále je to velký hráč. Nenastoupil proti Evertonu, protože jsme měli omezená střídání. Bohužel jsme museli v poločase stáhnout Jorginha. Teď v týdnu Romelu velmi dobře trénoval a možná nastoupí. Uvidíme,“ pravil kouč Chelsea před utkáním s Wolverhamptonem.

Německý kouč londýnské Chelsea Thomas Tuchel.

Osmačtyřicetiletý trenér se vyjádřil i k nadcházejícímu přestupovému období. „V tuto chvíli není žádný nákup možný. Nejsme si jisti, zda změna majitele proběhne před přestupovým obdobím. Možná ano. My ale nemůžeme dávat nabídky, takže pouze monitorujeme situaci. Máme nápady, ale to je vše,“ vysvětlil trenér situaci londýnského celku.

„V tom závodě o posilách jsme pozadu. Už jsme to přiznali. Možná je to nevýhoda, ale ne rozhodující nevýhoda. Ať už budeme mít jakýkoli tým, bude konkurenceschopný, protože máme široký. Klub bude vždy silný,“ věří trenér. „Máme jasné představy, jak se zlepšit, jak osvěžit a zkvalitnit kádr a přinést novou energii s novou kvalitou. Nebylo by to ale první přestupové období, kdy máte nějaké přání a nemůžete si ho jako trenér splnit. Budeme hledat řešení, ale v první řadě se musíme přizpůsobit současné situaci. Pak uvidíme, co je možné.“

Zdroj: Sport.cz

Jednání Baníku s Vrbou měla ztroskotat na financích. Přijít má Hapal