Schick je pro nás klíčový hráč, někdy prostě musíme někoho prodat, takový je fotbal, zní z Leverkusenu

Schick je pro nás klíčový hráč, někdy prostě musíme někoho prodat, takový je fotbal, zní z Leverkusenu

Bayer Leverkusen vyprodukoval již několik skvělých hráčů, jedním z nich je například Kai Havertz, který před dvěma lety přestoupil do Chelsea za téměř 76 milionů liber, cenovka Patrika Schicka se pohybuje okolo 50 milionů liber. Ovšem vedení Leverkusenu dalo zájemcům jasný vzkaz.

„Neprodáme ho. Zájem tu samozřejmě je, ale Patrik je klíčový hráč pro naše plány. Nikdo už nás kvůli němu ani nemusí kontaktovat, příští sezonu bude hrát za nás, to je úplně jasné,“ citoval web aktualne.cz slova sportovního ředitele Bayeru Leverkusen Simona Rolfese.

Leverkusen se netají tím, že je na prodeji svých hvězd do jisté míry závislý. Velkým příkladem je již zmíněný Kai Havertz. „Představte si, kdyby tu Kai pořád hrál. S Wirtzem, Diabym a Schickem by naše ofenziva byla fantastická. Ale někdy prostě musíme jednoho prodat. Takový je fotbal,“ pokračoval Rolfes.

„Chtěli jsme s nimi vytvořit mladý kádr s mladými hráči, kteří mají opravdu spoustu talentu. Jsme přesvědčeni, že si s tím talentem umíme poradit, že vytváříme perfektní prostředí pro hráče s opravdu vysokým potenciálem,“ dodal sportovní ředitel, jehož slova publikoval server aktualne.cz.

Zdroj: aktualne.cz