Nejproduktivnější hráč ligy Hložek nefiguroval v základu z taktických důvodů. Dle Horňáka padla na sparťany deka

Nejproduktivnější hráč ligy Hložek nefiguroval v základu z taktických důvodů. Dle Horňáka padla na sparťany deka
ROZHOVOR

Vicemistr Starého kontinentu z roku 1996 Michal Horňák odstartoval svou roli provizorního trenéra Sparty těsnou domácí prohrou se Slováckem. O čem všem hovořil nástupce Pavla Vrby, jenž se k áčku opět přesunul z druholigové rezervy, na pozápasové tiskové konferenci před posledními dvěma střety ročníku, jimiž budou derby v Edenu a pohárové finále v Uherském Hradišti?

O tom, jestli se velké výzvy nebál...

"Výhoda je v tom, že jsem věděl, do čeho jdu. Tehdy jsem byl v jiné situaci. S týmem za trenéra Ščasného jsem byl půl roku. Znal jsem všechny hráče podrobně. Věděl jsem, jak se chovají v určitých situacích, jaké je jejich psychické rozpoložení. Toto jsem teď sledoval v uvozovkách zpovzdálí. Viděl jsem zápasy áčka, ale když nejste na tréninku a s hráči v kabině tak jste v menším hendikepu. Na druhou stranu díky tomu vidím pohled zvenčí. To může být naše výhoda."

O tom, v jakém rozpoložení byl tým po jeho příchodu...

"Samozřejmě kluci po těch nedobrých výsledcích z poslední doby nevypadali moc dobře. Padla na ně deka. Bylo vidět, že nejsou v pohodě a že to na nich zanechalo stopy. První dny u týmu jsme chtěli hlavně, aby se dostali z psychické deky, abychom je naladili a dostali do nich energii. Čekaly nás i s tímto zápasem tři utkání. Chtěli jsme hráče naladit na dobrou vlnu, abychom se dostali hlavně do psychické pohody před těmi posledními zápasy."

O tom, proč nebyl v základu Hložek...

"Nehrál z taktických důvodů."

O zklamání z výkonu i výsledku...

"Výsledek je zklamání. Šli jsme do utkání i s obměněnou sestavou s tím, že chceme vyhrát. První poločas jsme začali trochu nervózně. Prvních pár minut se mladí hráči trochu oťukávali. Postupně jsme se zlepšovali, dostávali jsme se do náznaků šancí. Potom následovala penalta, kterou jsme proměnili a řekl bych, že do konce poločasu to z naší strany nebylo špatné. Začátek druhého poločasu ještě šel. Zlomový bod byl vyrovnávací gól soupeře. Od té doby už spokojený s naší hrou určitě nejsem."

O tom, že primárním cílem je finále poháru...

"Taktika v tom hrála svoji roli. Dále pak únava hráčů, u některých fyzická, u některých psychická. Dále hrál roli těžký program. Nevím, jestli se dá mluvit o odkrytí karet. Mančafty spolu hrály tolikrát, že se znají dokonale."

O tom, jestli bude chtít měnit i způsob hry...

"Vzhledem k tomu, že se hraje středa – neděle – středa, toho času moc není. Do každého zápasu půjdeme s nějakým plánem a budeme mít taktiku. Času ale opravdu moc není. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Kluci si potřebují odpočinout psychicky i fyziky, aby se dostali z únavy. Čekají nás dva těžké zápasy. Nejsme v pozici, abychom vypustili derby, ani pohár, ke kterému se upínáme.

Pelta si postěžoval u „Doktora“ v jeho Sportu, že to špatně snáší. Neměl ovlivňovat soudkyni a chodit svědčit Berbrovi

Zdroj: sparta.cz