Disciplinární komise rozhodla o trestech. Pokuty pro Slavii i Plzeň

Disciplinární komise rozhodla o trestech. Pokuty pro Slavii i Plzeň

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila pražské Slavii pokutu ve výši 300 tisíc korun. Slavia je potrestána za několik incidentů pramenící z porušení povinností pořadatele, ze zápasu druhého kola nadstavbové části proti Plzni.

Příznivci domácích se dopustili rasistických projevů vůči plzeňskému Jeanu-Davidu Beauguelovi před penaltou, díky které vybojovala Plzeň remízu.

Klub rovněž pyká za nevhodné masové pokřiky svých fanoušků, výtržnosti diváků, nezamezení vstupu neoprávněným osobám na trávník a opakované vhazování předmětů na hrací plochu. Po vyrovnávacím gólu domácí příznivci "zasypali" hostující hráče kelímky a plastovými lahvemi.

Podmíněně bude také uzavřena severní tribuna a část hlavního ochozu hlediště stadionu v Edenu, a to na jedno soutěžní utkání se zkušební lhůtou na dva duely.

"Při stanovení výše peněžitého trestu jsme přihlédli k tomu, že pořádající klub identifikoval a potrestal několik diváků, kteří se provinili vniknutím na hrací plochu a vhazováním plastových láhví, a přijal další opatření k zabránění podobnému jednání. Přesto musíme dát signál, že takové chování nelze na stadionech tolerovat, proto jsme doplnili peněžitý trest o podmíněný trest uzavření části hlediště. Podmínka bude platit pro poslední domácí zápas Slavie v sezoně a první domácí zápas v ročníku následujícím," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček.

Slavia už v minulém týdnu uvedla, že potrestala tři fanoušky kvůli neoprávněnému vstupu na hrací plochu, vhození předmětů na hřiště a ničení majetku pětiletým zákazem vstupu na stadion a pokutou 50 tisíc korun. Navíc se bude domáhat náhrady vzniklé škody.

Ovšem trest se nevyhnul ani plzeňské straně. Šéf plzeňského klubu Adolf Šádek dostal za vulgární gesto, které směřovala k domácím fanouškům, pokutu ve výši 40 tisíc korun.

O trestech informovala disciplinární komise při dnešním zasedání.

Zápas po dvou penaltách skončil 1:1 a Plzeň udržela v čele tabulky dvoubodový náskok na Slavii. I tato cenná remíza následně dopomohla Plzni k mistrovskému titulu.

Sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.