Nedivím se, že model s nadstavbou budou slávisti kritizovat, říká Fukal, který občas sešívané nepoznával

Nedivím se, že model s nadstavbou budou slávisti kritizovat, říká Fukal, který občas sešívané nepoznával

Proč Slavia nedokázala dokráčet ke čtvrtému ligovému primátu v řadě? Internacionál Milan Fukal uvedl, že nezvládla zejména nadstavbovou část.

"Slavia byla nejlepší po podzimní sezoně, vyhrála základní část, ale nezvládla nadstavbu. Ze čtyř zápasů vyhrála jen jeden, tak výsledkově příšerné období v průběhu ligy neprožila. Nedivím se, že model budou slávisti kritizovat, protože jinak by byli mistři. Nikdo úpadek nečekal, přišlo to v nejnevhodnější dobu," připomněl na portálu aktualne.cz exparťan.

Ze čtyř duelů nadstavby zvítězil soubor Jindřicha Trpišovského pouze nad čtvrtým Slováckem. "Klopýtnout se dá s kýmkoli, ale tohle bylo moc. Zápas se Slováckem, které hrálo velice dobře, si pohlídala ve svém stylu. Dala góly, kdy potřebovala, byla v pohodě v defenzivě. To byla Slavia. V ostatních zápasech jsem ji občas nepoznával," přiznal na aktualne.cz někdejší reprezentant Česka.

A proč vůbec k selhání došlo? "Sešlo se toho víc. Ztráta klíčových hráčů vinou únavy a zranění, možná ztráta koncentrace v klíčových momentech po velké jízdě Evropou, obrovská dominance byla pryč. Proti Hradci dá tři góly, ale čtyři dostane, proti Plzni udělají hráči v nastaveném čase neskutečnou hloupost, která vede k penaltě, v Ostravě nevyužijí přesilovku. To nemohlo dopadnout dobře a také se to stalo," sečetl vicemistrovi jeho chyby bývalý zadák Borussie M'gladbach, který si na domácí mapě zahrál i za Hradec či Jablonec.

Napraví si sešívané "S" reputaci v nedělním derby proti Spartě, která musela strávit nečekanou domácí prohru se Slováckem a prioritou pro ni bude až o pár dní později finále poháru?

Zdroj: aktualne.cz