Loutkové divadlo, černobílá groteska a klobása na nádraží? Svědík své svěřence sepsul i po vyloupení Letné

Loutkové divadlo, černobílá groteska a klobása na nádraží? Svědík své svěřence sepsul i po vyloupení Letné

Bořek Dočkal i Adam Hložek se na Letné se sparťanským publikem nerozloučili ani výhrou, ani remízou, nýbrž těsnou prohrou a sérii 25 domácích ligových duelů bez prohry ukončilo dvanáctinásobnému mistrovi země Slovácko.

Tříbodový zisk hostů z Uherského Hradiště by přitom po první půli asi nikdo nečekal. "Z naší strany to bylo loutkové divadlo. Hráčům jsem v kabině říkal, že jsme klidně mohli přijet vlakem hodinu před začátkem, dát si klobásu na nádraží. Takovými výkony se přece nemůžeme prezentovat, obzvlášť na Spartě," zůstal velmi kritický Martin Svědík, jehož slova nabídly stránky sport.cz.

"První poločas jsme měli věci, které patřily spíš do zrychlené černobílé grotesky. Hráči nám klouzali, pak jsme udělali penaltu, kdy se naši dva hráči pomalu srazí a udělají faul, protože opět uklouznou. Hra byla ustrašená, zbytečně, ztráceli jsme hodně míčů. Výkon byl takový, jako když přijedeme utkání jenom odehrát," ukázal nespokojenost webem sport.cz citovaný šéf Slovácka.

Druhé dějství už podle něj bylo diametrálně odlišné. "Začali jsme si vytvářet šance, vyrovnali jsme. Potom to bylo o psychice, mužstvo začalo pracovat daleko líp. Jenom škoda, že jsme další šance neproměnili. Dobře jsme se naladili na středeční finále, byť nás ještě čeká Hradec. Schválně jsme vytížili některé hráče víc, některé míň, což nás čeká i v neděli. Hlavní příprava bude na pohár," ozřejmil bývalý kouč Pardubic, Boleslavi či Jihlavy.

První trofej klubové historie Kadlece, Petrželu, Nguyena či Sadílka láká skutečně hodně. "Jako generálku na finále jsme zápas nebrali. Spíš šlo o to rozložit síly, stejně tak v neděli s Hradcem Králové. Ohledně finále byl ligový zápas do počtu. Sice šlo o body, ale oba soupeři dali šanci dalším hráčům," připomněl na sport.cz sedmačtyřicetiletý Svědík.

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.