Je nejvyšší čas, aby Plzeň prorazila a do nějaké evropské soutěže postoupila, míní Krejčí

Je nejvyšší čas, aby Plzeň prorazila a do nějaké evropské soutěže postoupila, míní Krejčí

Bývalý kouč Viktorie a současný šéftrenér mládeže v druholigovém Táborsku Karel Krejčí označil čerstvý plzeňský titul za překvapivý, leč zasloužený a v oné souvislosti vyzdvihl zejména současného šéfa západočeské lavičky Michala Bílka.

"Vždy je vizitka trenéra, aby ušil způsob hry na to, jaké má hráče. Je to nejpřekvapivější titul z toho pohledu, že Viktorce se před sezonou tolik nevěřilo. Trošku bych to přirovnal k prvnímu titulu, co jsme tam s Pavlem Vrbou zažili v roce 2011. Tentokrát s Plzní veřejnost taky moc nepočítala a stali jsme se mistry," připomněl start zlaté éry Viktorie třiapadesátiletý předchůdce Jana Suchopárka na lavičce české jednadvacítky.

U přední tuzemské značky z Doosan arény ocenil i vhodné doplňování kádru za pochodu, aby se mužstvo udrželo silné i v době krize. "Dobře reagovali na zranění, a když jim někdo vypadl, tak přivedli hráče, kteří Viktorce pomohli. Ať to byl Sýkora, Eduardo Santos, nebo Holík. Měli během sezony pořád konkurenceschopný tým," chválil na webu ČT Sport expert, jenž v minulosti prošel i strukturami Českých Budějovic nebo Příbrami.

V nejbližších týdnech bude důležité, aby tuzemský šampion konečně našel nového majitele a konečně se kvalifikoval také do evropských pohárů, které už na podzim nehrál tři roky v řadě. "Je nejvyšší čas, aby prorazila a do nějaké evropské soutěže postoupila. Bude to všechno odvislé od ekonomiky, aby se povedlo dostat do Plzně silného partnera, aby se mančaft nerozprodal a neoslabil. To je otázka na vedení klubu. Pokud se podaří udržet kádr co nejvíc pohromadě a dobře ho doplnit, tak v létě v předkolech Viktorka může uspět," uzavřel na portálu ceskatelevize.cz muž, který pomohl Plzni v letech 2010 až 2016 hned k pěti trofejím.

Zdroj: ceskatelevize.cz