Reakce majitele ani vedení Sparty není vidět. Teď je přitom možná čas do toho říznout a nastoupit zase na cestu úspěchů

Reakce majitele ani vedení Sparty není vidět. Teď je přitom možná čas do toho říznout a nastoupit zase na cestu úspěchů

Spartě odvolání Pavla Vrby a jeho realizačního týmu nezafungovalo a třetí tým Fortuna:ligy prohrál před vlastním publikem i pod zaskakujícím Michalem Horňákem, což není před derby a vyvrcholením MOL Cupu zrovna dvakrát povzbudivé. 

Co na to exsparťan Milan Fukal? "Už několik let tvrdím, že problém ve Spartě není v trenérovi. Uznával jsem už kouče Kotala i mladší ambiciózní kolegy, kteří byli před ním, kromě Stramaccioniho," podotkl na aktualne.cz šestačtyřicetiletý expert.

Zbavit se někdejšího šéfa Machačkaly či Razgradu předčasně považuje za další ze série chyb sportovního vedení. "Všichni byli pro Spartu vhodní. A Pavel Vrba už bez sebemenších pochyb, jenom s ohledem na to, co má za sebou. V Plzni, u reprezentace, v zahraničí. Moc takových odborníků český fotbal nemá," připomněl na portálu aktualne.cz někdejší reprezentační stoper Česka.

Sám by cílil především na kádr a koncept. "Ale je to především v hráčích. Každý si musí uvědomit, že hraje hlavně sám za sebe. Nese na trh svou kůži, své jméno. Když prochází na Letné tunelem, musí si uvědomit, kde je, jaký dres obléká. Může se prohrát, když je soupeř lepší, žádná ostuda. Ale musí se prohrát se ctí. Co ukázali sparťani o víkendu v Plzni? Za výkon v takovém zápase se každý musí stydět," citoval web aktualne.cz slova internacionála, který má za sebou řadu bundesligových let.

Při debatách se sparťanskými fanoušky Fukal cítí, že jsou věrní. "Budou za Spartou stát, i když bude v tabulce dole. Ale nevidím reakci od protistrany, od majitele, od vedení klubu. Neslyším jasný plán: co chceme hrát, s kým to chceme hrát, jakým způsobem. Klub musí nabrat konkurenceschopné hráče, ale bez toho ujasnění si, co chci, nebude Sparta lepší, nebude tím, co byla. Teď je možná čas do toho říznout a nastoupit zase na cestu úspěchů," uzavřel ohledně dvanáctinásobného šampiona země na serveru aktualne.cz Fukal.

Zdroj: aktualne.cz