Bellingham: Svůj osud mám ve vlastních rukou. Jsem připraven učinit další krok, ale zároveň ctím Borussii

Bellingham: Svůj osud mám ve vlastních rukou. Jsem připraven učinit další krok, ale zároveň ctím Borussii

Několik těžkých dní plných náročného rozhodování má před sebou anglický talent ve službách Borussie Dortmund Jude Bellingham.

Tohoto mladíka si vestfálský celek vyhlédl již v roce 2020, když si ho vytáhl z Birminghamu. Okolo hráče se už tehdy vznášel obrovský potenciál a on jej s příchodem na vyšší úroveň dokázal naplnit.

Vše dospělo do toho bodu, že je nyní z Bellinghama regulérní člen základní sestavy nejen Borussie, ale pomalu proklouzává i do útrob anglického národního týmu. A protože to ve svých stále neuvěřitelných osmnácti letech dotáhl takhle vysoko, jeví o jeho služby zájem několik dalších velkých celků. Včetně Chelsea, Bayernu Mnichov, obou Manchesterů či Realu Madrid.

„Co se sezona nachýlila ke svému konci a veškeré titulové děni bylo rozhodnuto, začal mě můj agent bombardovat se zprávami, kdo všechno o mě má zájem. Nestačil jsem se divit. Je to příjemné, když víte, že je vaše práce takhle vidět,“ pověděl mladý talentovaný záložník.

„Jsem si vědom toho, že jak plyne čas, tak na mě bude vytvářen stále větší tlak, abych se nějak rozhodl. Svůj osud si držím pevně ve vlastních rukou a myslím si, že jsem připravený na další krok. Zároveň ale ctím Borussii a líbí se mi zdejší prostředí,“ naznačil, že všechny možnosti jsou zatím otevřené.

„Nebýt Borussie, nevyrostl bych v hráče, kterým jsem teď. Jsem klubu vskutku vděčný za to, jakou do mě vkládá důvěru,“ dodal Bellingham, jehož si Dortmund podle všeho cení na 150 milionů liber. Tato cenovka může být jediným důvod, proč by měl hráč oblékat žlutočerný dres ještě jednu sezonu, než mu podmínky smlouvy dovolí tuto cenovku snížit. Nicméně uvidíme…

Zdroj: Ruhr Nachrichten

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.