Berkovec si s Brnem plácl přímo na svém pracovišti a říká: Pár kluků končí, což je mi líto, protože jsem je měl všechny rád

Berkovec si s Brnem plácl přímo na svém pracovišti a říká: Pár kluků končí, což je mi líto, protože jsem je měl všechny rád

Kontrakt do roku 2024 s následnou opcí na další rok. Toť věc, na níž se s vedením Zbrojovky Brno dohodl jeden ze strůjců nedávného postupu mezi elitu Martin Berkovec.

"Nebylo nad čím přemýšlet. S Tomášem Požárem jsme byli domluvení, že budeme pokračovat dál, takže doladění detailů bylo rychlé. V Brně jsem spokojený a nemám kam a proč utíkat. A doufám, že ta spokojenost je oboustranná," uvedl v interview pro fczbrno.cz zkušený strážce svatyně.

Ten podepsal novou pracovní dohodu velice symbolicky, a sice na svém pracovišti před jednou z branek na Srbské. "Je super, že se nám povedlo to dotáhnout a vyhrát ligu s takovým náskokem. Měli jsme dobrou partu, což byl základ úspěchu," připomněl na klubovém webu Brna bývalý gólman Slavie, Bohemians 1905 či Karviné.

Protože alkoholu příliš neholduje, postupové oslavy si užil spíše jídlem. "Oslav bylo víc, všechny byly fajn. Pár kluků končí, což je mi líto, protože jsem je měl všechny rád. Jak už jsem říkal, máme opravdu skvělou partu. Teď na nějakou dobu od fotbalu vypnu, čeká nás dovolená a v červnu se vrhneme do další práce," přidal na fczbrno.cz třiatřicetiletý kolega Texla s Řezníčkem.

Ruce si mne i sportovní úsek vítěze FNL. "Jsme rádi, že jsme se dokázali na všem domluvit a Berky se rozhodl u nás zůstat. Je bez jakékoliv nadsázky jedním z klíčových stavebních kamenů týmu. Jsme přesvědčení, že velkým přínosem pro nás bude i v první lize," uzavřel na fczbrno.cz sportovní manažer budoucího nováčka Fortuna:ligy Tomáš Požár.

Hložkova muskulatura je neuvěřitelná, rozplýval se Trpišovský. Je podle něj připraven na elitní evropskou soutěž?

Zdroj: fczbrno.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.