Nakonec za konečné druhé místo můžeme být pyšní, byla to těžká sezona, zní z Barcelony

Nakonec za konečné druhé místo můžeme být pyšní, byla to těžká sezona, zní z Barcelony

Barcelona se po bezbrankové remíze s Getafe definitivně stala vicemistry LaLigy pro sezonu 2021/22. Podle nadějného záložníka Puiga i s ohledem na průběh sezony je tento výsledek dobrý.

Katalánský velkoklub na mistrovskou trofej čeká od sezony 2018/19 a čekat bude stále. „Pro nás to byla velmi těžká sezóna, takže si myslím, že můžeme být na konečný výsledek pyšní. Je známé, že v tomto klubu nikdo není za druhá místa rád a že je vždycky potřeba bojovat o trofeje, ale myslím si, že vzhledem k průběhu této sezóny můžeme tento výsledek považovat za dobrý,“ konstatoval dvaadvacetiletý Španěl, jehož slova vyšla na webu forcabarca.sk.

„Byla to sezóna, ve které jsme si toho hodně odpracovali do budoucna, v kontextu dalších zápasů. To je velmi důležité, musíme mít v tento projekt víru. V týmu je mnoho mladých hráčů s velkým potenciál, takže se už nemůžeme dočkat začátku další sezóny,“ líčil nadějný středopolař.

Barceloně se letos nedařilo ani na evropské scéně, když v Evropské lize nestačila ve čtvrtfinále na německý Frankfurt. Vše by se však mohlo změnit v příští sezoně, protože by Blaugranas mohl údajně posílit i polský kanonýr Robert Lewandowski.

Zdroj: fcbarcelona.com, forcabarca.com