Z koho by se měli stát noví zaměstnanci Sparty? Bronzový tým ligy hrábne do Hradce, Brna, Olomouce i Jablonce

Z koho by se měli stát noví zaměstnanci Sparty? Bronzový tým ligy hrábne do Hradce, Brna, Olomouce i Jablonce

Jak už jsme vás informovali v úvodu tohoto pracovního týdne, hradecký Jan Mejdr měl nakonec před Slavií i Plzní upřednostnit Spartu, která ho podle všeho přivede do Generali Česká pojišťovna arény za sumu mezi 10 až 15 miliony korun.

I když ještě není jasný nový realizační tým, na cestě na Prahu 7 by měly být i další tři tváře, s jejichž oznámením zřejmě dvanáctinásobný mistr Česka, který čeká na primát již od roku 2014, počká až po finále MOL Cupu.

Na rudou stranu metropole by se měl stěhovat také Kryštof Daněk (19) ze Sigmy Olomouc, Michal Ševčík (19) ze Zbrojovky Brno a Jaroslav Zelený (29) z Jablonce.

Ve dvou moravských případech jde o sázku na dravé mládí a například čerstvý vítěz FNL Ševčík, který už patří i do české jednadvacítky, má na svém kontě zatím jen jeden prvoligový start, k němuž došlo v září 2020.

To Zelený už v hlavním městě působil, ve Slavii se mu však prorazit nepodařilo a další šanci dostane u rivala, s tím, že ho nejspíš čeká oslava třicátých narozenin již na Letné. To, že se jistě bude hodit, dokládá i nejistý návrat rekonvalescenta Filipa Panáka a možný odchod Dávida Hancka na Apeninský poloostrov.

Václav Jílek, Richard Dostálek a příští hlavní trenér Jablonce se tak zřejmě budou muset poohlédnout po přímých náhradách...

Post pravého beka je jednou z letních priorit Sparty. Ta to vyřeší příchodem Mejdra...

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.