I Kalvach ví, že bude pro Plzeň hodně důležité udržet v mistrovském kádru Sýkoru a Eduarda Santose...

I Kalvach ví, že bude pro Plzeň hodně důležité udržet v mistrovském kádru Sýkoru a Eduarda Santose...

Mistrovská Viktoria bude mít příležitost zabojovat o Ligu mistrů. Má ale současný kádr Michala Bílka na to, aby se do hlavní fáze dokázal kvalifikovat?

"Když budeme bojovat, jako v této sezoně, proč se nepokusit. Liga mistrů by byla krásná. Ale naším cílem bude dostat se do základní skupiny jakéhokoli poháru," informoval na stránkách gol.cz šestadvacetiletý středopolař Lukáš Kalvach.

Už u toho ovšem nebude nejlepší ligový střelec Jean-David Beauguel. "Jeho odchod pro nás bude velkou ztrátou, vždyť dal devatenáct gólů. Bogy je skvělý útočník, táhl nás celý rok. Ale je tady Chorý, který když nastoupil, hrál také skvěle, dával góly. Na hrot máme i mladého Mateje Trusu," připomněl na stránkách gol.cz bývalý záložník Táborska i Sigmy.

Podle odchovance hanácké značky z Androva stadionu, jejíž sportovní ředitel Ladislav Minář se v jeho případě svého času vsadil, že nikdy nebude hrát ligu, ale musí čerstvý šampion z Doosan arény udržet všechny ostatní opory...

Důležité bude to, aby si Plzeň plácla se stoperem Eduardem Santosem, který utvořil s Janem Hejdou nejlepší stoperskou dvojici soutěže a také se záložníkem Janem Sýkorou, jehož měla Viktoria půjčeného z Lechu Poznaň.

"Souhlasím, tohle bude hodně důležité. Oba jsou pro nás moc důležití. Ale tohle je otázka spíš na klub," zakončil na portálu gol.cz hráč, jenž debutoval v národním mužstvu Česka v roce 2019 a od té doby žádné další mezinárodní vystoupení nepřidal.

Luhový: Plzeň bez peněz narazí do zdi. Trpišovský potřebuje impulz, Spartě pomůže, když ji Křetínský prodá

Zdroj: gol.cz