Moje další cesta nebude hráčská, poohlížím se po něčem jiném, oznámil Zavadil. V roli trenéra se ale nevidí...

Moje další cesta nebude hráčská, poohlížím se po něčem jiném, oznámil Zavadil. V roli trenéra se ale nevidí...

I když je Pavel Zavadil (44) podepsán pod čerstvým brněnským návratem mezi elitu, Fortuna:liga už se ho v ročníku 2022/2023 týkat nebude.

"Tělo mi dávalo strašně moc najevo, že už to není jako dřív. Zdravotní stav mi neumožňoval moc plánovat. V situaci, v jaké jsem, už nemám sílu vracet se pořád zpátky, podstupovat tu dřinu, jet pořád dokola. Vím, jaký mám věk, a tělo mi to ještě víc připomíná. Tuhle sezonu jsem dohrával do konce a moje další cesta nebude hráčská. Poohlížím se po něčem jiném," přiznal v interview pro idnes.cz rodák z Olomouce.

Posunovat dál vlastní rekord v prvoligové dlouhověkosti pro něj už tak atraktivní není. "Ani ne. Nechám to na dalších, ať mě překonají. Nicméně budou to mít hodně těžké," doplnil na portálu idnes.cz velezkušený záložník, který v minulosti prošel také izraelským či švédským prostředím.

Pokračování by si dokázal představit i ve Zbrojovce, kde zažil poslední hráčský úspěch své dlouhé kariéry. "Nebránil bych se tomu, ale budu to řešit až v létě. Chtěl bych zůstat u fotbalu. Za dobu, kterou jsem prožil jako hráč a krátce jako funkcionář, si myslím, že k tomu nějaké předpoklady mám. Baví mě něco tvořit. Být součástí něčeho, co může být úspěšné," nechal se slyšet idnes.cz citovaný mistr české ligy z ročníku 2002/2003, kdy oblékal trikot Sparty.

A co trenérská role a případné studium licence? "Musím říct, že jako trenér se úplně nevidím. Mě fakt strašně zajímá taktika, systémy, herní styly. Zkrátka jak mančafty vypadají. Opravdu moc to sleduji, a když se dívám na fotbal, tak už ne jako divák, ale všímám si toho, jak týmy zakládají akce, jak presují, jak hrají. Z toho odborného hlediska. Ale trénování asi neklapne," zakončil na idnes.cz bývalý středopolař Arisu Soluň či Mjällby AIF, jenž je ještě pamětníkem éry v Drnovicích.

Panák je po dalším zákroku: Koleno je po opakovaných problémech bohužel ve stavu, kdy se těžko odhaduje návrat

Zdroj: idnes.cz