Obchod s Chelsea stále stojí. Britská vláda ještě nepovolila prodej klubu

Obchod s Chelsea stále stojí. Britská vláda ještě nepovolila prodej klubu

Vláda Spojeného království zatím neodsouhlasila možnost prodeje anglického fotbalového klubu FC Chelsea konzorciu zájemců v čele se spoluvlastníkem basebalového klubu Los Angeles Dodgers Toddem Boehlym. Pokud by se transakci za 2,5 miliardy liber (více než 73 miliard korun) podařilo zrealizovat, byl by to nejlukrativnější obchod v historii sportu.

Na schválení prodeje se od britské vlády vyžaduje vydání aktualizovaní licence, která by londýnskému klubu umožnila pokračovat v jeho obchodní činnosti. Platnost současné licence skončí 31. května.

Po devatenácti letech v organizaci „Blues“ skončí éra Rusa Romana Abramoviče, který však z prodeje neuvidí ani libru a všechny finance poputují na pomoc obětem války na území Ukrajiny. Tu koncem února rozpoutali Rusové s pomocí Bělorusů. Proto také musel Abramovič přistoupit k prodeji klubu.

Rus se totiž ocitl na sankčním seznamu, kvůli kterému má nyní klub ze Stamford Bridge zmrazená aktiva a funguje v omezeném režimu. Například náklady A-týmu na zápasy u soupeřů nesmí přesáhnout v přepočtu 594 tisíc korun.

„Výtěžek z prodeje bude uložený na zmrazený bankovní účet v Spojeném království s úmyslem věnovat 100 procent na charitativní účely, jak potvrdil Roman Abramovič,“ uvedl nedávno londýnský klub v tiskovém prohlášení.

Roman Abramovič

Součástí zmíněného konzorcia je i švýcarský boháč Hansjörg Wyss či Mark Walter, který je stejně jako Boehly součástí vlastnické struktury LA Dodgers. Boehly též vlastní menšinové podíly v basketbalových týmech Los Angeles Lakers a Los Angeles Sparks.

Noví vlastníci plánují investovat dalších 1,75 miliardy liber (cca 51 miliard korun) do rozvoje klubu. Kromě rekonstrukce Stamford Bridge chtějí podpořit též mládežnickou akademii a ženský tým. Pod Romanem Abramovičem získala Chelsea za 19 let celkem 21 trofejí.

Zdroj: Šport.sk

Messiho láká život v USA. Údajně pracuje na odkoupení akcií Inter Miami. Lanařit ho má i Beckham

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.