Prezident Valencie údajně vyhrožoval hráčovi smrtí: Pokud odejdeš zadarmo, zabiju tě

Prezident Valencie údajně vyhrožoval hráčovi smrtí: Pokud odejdeš zadarmo, zabiju tě

Vedení španělského fotbalového klubu FC Valencia popřelo, že by jeho prezident Anil Murthy vyhrožoval smrtí hráčovi Carlosi Solerovi, pokud by přestoupil do jiného klubu bez odstupného.

Deník Superdeporte přitom už v dubnu zveřejnil nahrávku, na které údajně Murthy se smíchem říkal pětadvacetiletému středopolaři, že ho zabije, pokud opustí klub zadarmo. „Audio někdo sestříhal a upravil, aby vytvořil kontroverzi,“ stojí v oficiálním stanovisku klubu, podle kterého byla slova prezidenta vytrhnutá z kontextu.

„Pokud v lednu odejdeš zadarmo, zabiju tě... Všude vypíšu odměnu na 100 tisíc eur za zabití... Vyrostl jsi v naší akademii a máš nám přinést zisk, investovali jsme do tebe hodně peněz,“ řekl Murthy na zveřejněném zvukovém záznamu ze soukromé večeře.

Na střetnutí měl se společníky mluvit i o finančních problémech klubu a budoucím složení kádru. O Solera se údajně zajímá vícero velkých klubů a je možné, že z Valencie odejde jako volný hráč bez kompenzace.

Zástupci FC Valencia považují nahrávku za štvavou kampaň ze strany výše uvedeného deníku, s kterým měli nedávno spor. Periodikum údajně nabídlo klubu placenou inzerci v hodnotě několika desítek tisíc eur, ale neuspělo. Navíc, Murthy spolu se singapurským vlastníkem Petrem Limem nejsou mezi fanoušky Valencie oblíbení. Kritizují je za to, že s klubem pracují jako s firmou a jejich jediným cílem je finanční zisk.

Zdroj: Šport.sk

Obchod s Chelsea stále stojí. Britská vláda ještě nepovolila prodej klubu

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.