Pavlenka: Člověka napadnou myšlenky na změnu angažmá a novou výzvu, nicméně Brémy jsou můj druhý domov

Pavlenka: Člověka napadnou myšlenky na změnu angažmá a novou výzvu, nicméně Brémy jsou můj druhý domov
ROZHOVOR

Třicetiletý reprezentant Jiří Pavlenka bude i nadále pokračovat ve Werderu, s nímž se dokázal vrátit do bundesligy. S vedením Brém si  bývalý strážce svatyně Baníku i Slavie plácl na nové dvouleté pracovní dohodě, která ho na současné adrese udrží až do 30. června 2024.

Jak náročné byly oslavy a jak sis je užil?
Okamžiky po posledním zápase byly samozřejmě nádherné. Obrovská radost a zároveň úleva, že se nám podařilo odčinit minulý rok a hned se vrátit zpět do bundesligy. A nejlepší bylo, že jsme mohli slavit s fanoušky. Naplněný stadion, následně narvané ulice celého města. Bylo cítit, jak si to fanoušci užívají. 

Brémy zachvátila obrovská euforie. Byl to z tohoto úhlu pohledu zatím nejemotivnější fotbalový zážitek?
Bylo to hodně emotivní. Viděli jsme šťastné tváře fanoušků, pro mnoho z nich je Werder opravdu více než jen fotbalový klub. Euforie byla hmatatelná a moje pocity se určitě daly srovnat s nadšením po zisku mistrovského titulu se Slávií. 

Jak náročná byla druholigová sezona a jak si vážíte toho, že se hned po roce vracíte do bundesligy?
Věděli jsme na samém začátku, že nás čeká obrovsky náročný úkol. Koneckonců Hamburk je příkladem velkého klubu, který se už několik let marně snaží o návrat. Nám navíc nevyšel úvod, trápili jsme se. Pomohl až příchod nového trenéra. Všechno si sedlo, rychle jsme se propracovali tabulkou nahoru. Nebýt zbytečných ztrát, mohli jsme si v klidu uhrát první místo, ale to v rámci letošní sezony a daných cílů není důležité. Jsme zpět v bundeslize a chceme tam zůstat.

Záběr soutěže byl poměrně hektický, ztrácely všechny týmy. Bylo těžké udržet koncentraci i víru?
Je pravdou, že se urodilo hodně nečekaných výsledků. My jsme také poztráceli hodně bodů s týmy ze spodku tabulky, nebo jsme po vítězném zápase na Schalke byli schopni doma prohrát s Kielem. Naštěstí souhra dalších výsledků rozhodla o tom, že jsme vše měli nakonec ve vlastních rukou. 

Jak hodnotíš uplynulou sezonu ze svého osobního úhlu pohledu?
Byla těžká. Na letním srazu reprezentace jsem se zranil a následně jsem dva měsíce trávil rekonvalescencí a snahou o návrat do plného tréninku. A i když jsem byl následně fit, do branky jsem nechodil, po dlouhé době jsem plnil roli dvojky. Ze sportovního i osobního úhlu pohledu to nebylo jednoduché, ale však nakonec mělo šťastný konec. 

Ve Werderu si aktuálně podepsal nový dvouletí kontrakt. Byla jednání složitá?
Nebyla. Samozřejmě člověka napadnou myšlenky na možnou změnu angažmá, novou výzvu. Nicméně Brémy jsou mým druhým domovem. Jsou tu skvělí fanoušci, s rodinou se zde cítíme skvěle. Těší mě, že klub měl o prodloužení smlouvy zájem a rychle jsme se dohodli. 

Jak se těšíš na návrat do bundesligy a třeba také souboje s gólovým Patrikem Schickem?
Těším se moc. Čekají nás duely s nejlepšími německými týmy, velké zápasy. Pevně věřím, že budeme plně konkurenceschopní a vyhnou se nám jakékoliv sestupové starosti. Klub a jeho fanoušci si zaslouží fotbalový úspěch. Co se týče Patrika, samozřejmě se na něj těším. Sledoval jsem ho, sezona mu sedla fantasticky. Tým na něj spoléhal, Patrik důvěru splácel. Pokud bude v této formě pokračovat, bude o něj zájem napříč Evropou. 

Jaké jsou Tvé nejbližší plány a jak si budeš chtít po sezoně odpočinout?
Teď mě čeká pár dnů s rodinou, neskutečně se těším. Pokud se vejdu do reprezentační nominace, užiju si následně sraz nároďáku. 

Almási: V Baníku jsem šťastný, mé pokračování zde si určitě umím představit, ale víte, jak to ve fotbale je...