Opavských vzestupů a pádů bylo hodně. Ve Slezsku postoupit chtějí, ale z nastavené koncepce neuhnou...

Opavských vzestupů a pádů bylo hodně. Ve Slezsku postoupit chtějí, ale z nastavené koncepce neuhnou...

Čtvrtek je dnem, kdy poprvé změří síly FC Slezský Opava a Bohemians Praha 1905, s tím, že jednoznačným favoritem baráže je zástupce hlavního města.

Jak to vidí vedení předního týmu FNL? "Z mého pohledu máme za sebou úspěšnou sezónu a nyní máme možnost se porvat o návrat do první ligy, která je naším dlouhodobým cílem. Rád bych zdůraznil, že postoupit chceme, ale to neznamená, že uhneme z nastavené klubové koncepce. Tedy aby na prvním místě stále byla zejména ekonomika a stabilita klubu," citoval web sfc.cz slova předsedy představenstva Zdeňka Viktorina.

V podobném duchu hovořil také sportovní manažer opavské družiny Jaroslav Kolínek. "Nesmíme z výše zmíněné cesty, kterou jsme si nastavili a kterou jdeme, ustoupit. Těch vzestupů a pádů bylo hodně. Chceme i nadále zapracovávat do A-týmu mladé hráče, kteří musí postupně dostávat šanci, tak jako je tomu nyní a dát tak jasný signál jak hráčům, tak rodičům našich mladých hráčů. Práce s nimi je pro nás klíčová a chceme jim umožnit se zapojit do profi fotbalu," přidal na sfc.cz opavský funkcionář.

A co pohled hlavního trenéra Romana Westa? "Jak už jsem říkal po Vlašimi. Jsme rádi, že jsme se i přes prohru dostali do baráže. Celé jaro jsme si za tím šli. Před Vlašimí jsme neprohráli dvanáct utkání v řadě a tím jsme si to dle mého názoru zasloužili. Myslím si, že je to obrovský úspěch. I v souvislosti s tím, že v létě odešlo velké množství hráčů a tým se skládal v zásadě od nuly. Každopádně nyní chceme udělat pro postup vše, co bude v našich silách. Budeme se snažit protáhnout naši jarní domácí neporazitelnost a vytvořit si co nejlepší pozici do odvety," ubezpečil slezské fanoušky kouč třetího týmu druhé nejvyšší soutěže, který se dokázal probojovat do baráže na úkor Líšně.

Odveta ve Vršovicích proběhne v neděli 22. května.

Mladá bouřlivá léta už má Řezníček za sebou. Kdyby to přeháněl, už to nebude fungovat, míní Zavadil

Zdroj: sfc.cz