Mladá bouřlivá léta už má Řezníček za sebou. Kdyby to přeháněl, už to nebude fungovat, míní Zavadil

Mladá bouřlivá léta už má Řezníček za sebou. Kdyby to přeháněl, už to nebude fungovat, míní Zavadil

Asi se shodneme na tom, že jeden z nejdůležitějších strůjců brněnského postupu o soutěž výše byl co nevidět čtyřiatřicetiletý Jakub Řezníček. Návrat do Zbrojovky vyšel nejlepšímu střelci ročníku FNL velmi dobře.

"Řezňa je pořád o deset let mladší než já a jeho tělo je jinak stavěné než moje. Vždycky byl zápasový typ, na víkend se dokáže připravit. Stejné máme to, že oba strašně neradi prohráváme. Taky se časem mění, už je z něho větší profík. Nejdůležitější na tom je, že bez hráče jako on by se těžko dalo mluvit o postupu. Kdo chce nahoru, musí mít střelce. Řezňa je výborný do kabiny, dokáže být naladěný i na ostatní, ne jen na svoje góly. A všechno si dobře uvědomuje," chválil svého kolegu Pavel Zavadil, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Na hřišti pak za bývalého ofenzivního hráče Plzně i Sparty mluví čísla. "Měl i spoustu asistencí, zakončení má specifické a umí si ten finiš najít. Hlavou, levou nebo pravou, jemu je to jedno. V prvních kolech se nemohl trefit, ale sám říkal, že to prolomí. Že máme počkat. Nechtěli jsme ho ale dostávat pod tlak, sám moc chtěl. Na konci předchozí sezony toho v Teplicích moc nenahrál, potřeboval se do toho dostat. Netrvalo to dlouho. Pak to ve čtvrtém kole odnesla Jihlava a Řezňa se rozjel. Byl na něho spoleh," ocenil na serveru idnes.cz čtyřiačtyřicetiletý veterán, který po této sezoně ukončil hráčskou kariéru.

V minulosti přitom patřil Řezníček k problémovým jedincům, jehož se týkal nejeden výstřelek. "Kuba si prošel velkými kluby, ví, co si může dovolit, je z něho větší profík. Samozřejmě na pivo jsme taky zašli, ale s rozumem. Víme, kde jsou meze, jak se člověk má chovat a jak má být připraven. Má rodinu, děti, musí se starat. Mladá bouřlivá léta má Řezňa za sebou. Kdyby to přeháněl, tak už to nebude fungovat. Zvlášť teď, když půjde do ligy. Řezňa je takový, že si všechno vychutná v klidu. Uspořádá si to v sobě, emoce dá najevo, ale hlavně v klidu regeneruje," uzavřel na idnes.cz dnes již bývalý svěřenec Richarda Dostálka.

Moje další cesta nebude hráčská, poohlížím se po něčem jiném, oznámil Zavadil. V roli trenéra se ale nevidí...

Zdroj: idnes.cz