Další dvě možné zahraniční varianty pro letenskou lavičku? Taktici, kteří pracovali v Krakówě a Hoffenheimu

Další dvě možné zahraniční varianty pro letenskou lavičku? Taktici, kteří pracovali v Krakówě a Hoffenheimu

Se Spartou, která se musela tento týden ve finále poháru sklonit před Slováckem a pogratulovat mu k zaslouženému premiérovému triumfu, už je několik týdnů spojován zahraniční trenér.

Nejprve se spekulovalo o německém odborníkovi Heiko Herrlichovi, s nímž si svého času sportovní ředitel letenského "S" Tomáš Rosický zahrál v Borussii Dortmund.

Dotyčná varianta už je údajně pasé, nicméně dvanáctinásobný vítěz české nejvyšší soutěže se sedmi pohárovými úspěchy údajně stále mapuje i naše západní sousedy.

Zatím naposledy byl v oné souvislosti zmíněn čtyřicetiletý Sebastian Hoeness, jenž se nedávno dohodl na rozvázání smlouvy v Hoffenheimu, kde mimo jiné vedl Pavla Kadeřábka a v minulosti pracoval také u mládeže Red Bullu Lipsko a Bayernu Mnichov.

V poslední době se pak psalo také o taktéž volném Adriánu Guľovi, jehož poslední dvě klubové štace ovšem nevyšly. Šestačtyřicetiletý slovenský expert šel z kola ven jak v Plzni, tak ve Wisle Kraków, jíž řídil od června loňského roku až do letošního února.

V minulosti se mu ovšem v barvách Žiliny dařilo a špatné výsledky neměl ani u slovenské jednadvacítky. Sparťanské vedení už o něj navíc dříve usilovalo.

Z Česka byl s bronzovým týmem uplynulé ligové sezony nejčastěji spojován dlouholetý šéf Slovácka Martin Svědík. Ten však tento týden přiznal, že má smlouvu v Uherském Hradišti ještě na rok a že už má naplánovanou celou letní přípravu i vytipované posily. U mužstva zůstane, pokud se prý nepřihodí nic zásadního...

Nejžhavější bundesligový nápadník Hložka? Nejblíže jeho podpisu teď má být chlebodárce Schicka z Bay Areny

Zdroj: IG účet @spartanicz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.