Baník jedná se Slavií o Takácsovi, Koncevoj nedostal vízum a Ekpaie, Janoška ani Faltu nový trenér Vrba nechce

Baník jedná se Slavií o Takácsovi, Koncevoj nedostal vízum a Ekpaie, Janoška ani Faltu nový trenér Vrba nechce

Sportovní úsek Baníku Ostrava nepočítá pro příští soutěžní ročník 2022/2023 se čtveřicí hráčů, kteří byli ve Slezsku zapůjčeni na hostování.

Konkrétně jde o čtyřlístek Ubong Ekpai, Dominik Janošek, Šimon Falta a Arťom Koncevoj, s tím, že všichni zmínění se vracejí zpět do svých klubů.

Dotyční mizí z Bazalů i přesto, že měli ve smlouvách opci na pokračování. Baník, který přebírá Pavel Vrba, se ji však rozhodl neuplatnit...

"Při skládání kádru na novou sezonu s nimi nepočítáme. Děkujeme jim za spolupráci v uplynulých měsících a přejeme hodně zdaru v další kariéře," citoval web fcb.cz slova sportovního ředitele Aloise Grussmanna.

Mladý Bělorus Koncevoj skončil kvůli administrativním překážkám spojených s válkou na Ukrajině. Vláda totiž pozastavila vydávání víz. "Momentální legislativa neumožňuje ani uvažovat o tom, že by tu zůstal. Vrátil se tedy do Běloruska," přidal na fcb.cz funkcionář pátého celku Fortuna:ligy.

Jeden host by však přeci jen setrvat mohl. Je jím Ladislav Takács, kterého by si chtěl nový trenérský štáb ponechat a Baník má i předkupní právo. "Se Slavií jednáme," potvrdil exopavský představitel ostravského klubu.

Bijec Sparty Čvančara se po finále poháru při setkání s fandy rozbrečí jak malý kluk. K pláči je ale celý klub

Zdroj: fcb.cz