Chceme, aby přišli i jiní hráči. Jablonec je furt značka, která by je sem měla přilákat, říká Horejš. Počítá s Hübschmanem?

Chceme, aby přišli i jiní hráči. Jablonec je furt značka, která by je sem měla přilákat, říká Horejš. Počítá s Hübschmanem?

Čerstvý pětačtyřicátník David Horejš tvrdí, že Jablonec pořád patří mezi pět nejúspěšnějších týmů v lize a pro něj osobně jde o krok dopředu. Jeho cílem bude, aby lidé, kteří na Střelnici dorazí, odcházeli ze stadionu spokojeni. K tomu bude chtít poskládat takové mužstvo, které bude hladové a úspěšné. O čem všem se dnes již bývalý šéf jihočeské lavičky rozpovídal ve svém prvním interview pro stránky fkjablonec.cz?

O tom, jestli bylo po necelých 7 letech těžké opustit svůj mateřský klub...

"Nebylo. Potřeboval jsem už nějakou změnu, navíc mi končila i smlouva. Oslovil mě pan Pelta a mně se jeho nabídka hrozně líbila. Jsem rád, že jsem nabídku z Jablonce dostal, protože Jablonec beru za posledních deset let mezi top pěti českými týmy v lize. Beru to jako šanci, kterou chci využít. Vážím si toho, že jsem nabídku od Jablonce dostal."

O tom, že má rád moderní pojetí fotbalu včetně moderních technologií...

"Pro mě je to základní věc. Já i celý realizační tým se potřebujeme vzdělávat a posouvat, fotbal jde dopředu a my musíme jít s dobou. Jsem toho zastánce. Samozřejmě, že vždycky jsou důležité výsledky, ale výsledek nenaplánujete, kdežto hru ano. Budeme i tady v Jablonci chtít být úspěšní. Ta cesta, kterou chceme jít, je pro mě důležitá. Věřím tomu, že nám to přinese úspěchy i tady. Jsem trenér, který využívá moderní trendy, já tomuhle trendu věřím, ale ať si jde každý svou cestou. Moc bych si ten zdejší úspěch přál."

O tom, s jakými cíli na Střelnici přichází a co od severu Čech očekává...

"Chci navázat na práci v Budějovicích a chci toho dosáhnout i tady. Nerad zmiňuji cíle, protože výsledky nejdou nikdy naplánovat. Chtěl bych vytyčit cestu a tou jít. Vím, jakou má zdejší klub tradici a vím, do čeho jdu. Chci navázat na to, na co je Jablonec zvyklý. Cíle nechci vyhlašovat, nechci, aby to vypadalo alibisticky a nebo přehnaně. Na tu práci zde se strašně těším a věřím, že s lidmi zde se bude skvěle spolupracovat. Tohle všechno je pro mě ohromná motivace."

O tom, zda se půjde z nepovedené jablonecké sezony do dalších ročníků poučit...

"Tohle je spíš otázka pro kompetentní lidi, kteří u toho byli. Tohle mi nepřísluší hodnotit. Bavili jsme se s panem Peltou, že to mužstvo budeme chtít teď doplnit, nějaké změny budou. Budeme chtít, aby přišli i jiní hráči. Jablonec je furt značka, která by sem hráče měla přilákat. Někteří hráči odchází, některým končily smlouvy. Budeme chtít mužstvo doplnit a věřím tomu, že se nám povede přivést hráče, které chceme do způsobu naší hry, kterou budeme chtít praktikovat. Věřím, že se nám to povede a vytvoříme hladové mužstvo, které bude mít zase ty nejvyšší ambice. Věřím tomu, že budeme hrát dobrý fotbal, který nám přinese dobré výsledky. To je pro mě taková ta cesta, kterou chceme jít. Ale čeká nás hodně práce. Chceme koukat do budoucna, co bude dál."

O tom, jestli bude stále počítat i s nejstarším článkem mužstva Tomášem Hübschmanem...

"S Tomášem se známe. Vždyť já jsem proti němu i hrál. Klobouk dolů v jeho věku jak to zvládá. Myslím si, že zrovna on byl klíčovou postavou posledních zápasů. Věřím tomu, že i mně bude nápomocen a bude pokračovat dál. Protože on má pořád co nabídnout, mluvili jsme spolu o tom, věřím tomu, že i on se na spolupráci těší. Jsem rád, že tu takový hráč je. Pro Jablonec udělal strašně moc a ještě nám pomůže."

Matějovského uvidíme na prvoligových kolbištích i v jednačtyřiceti letech. Láká ho ovládnutí poháru...

Zdroj: fkjablonec.cz