Štetina chce zpět na Slovensko, ve Slovanu končí i Júsuf, Stoch či Tupta. Marovi se bude hledat nový klub

Štetina chce zpět na Slovensko, ve Slovanu končí i Júsuf, Stoch či Tupta. Marovi se bude hledat nový klub

Jak bude vypadat kádr trojnásobného domácího šampiona z Liberce v jeho třicáté sezoně? Právě o tom se v závěru tohoto pracovního týdne rozpovídal sportovní ředitel severočeské značky ze stadionu U Nisy Zdeněk Koukal...

Jaké konce jsou jisté? U Júsufa Hilála, Miroslava Stocha,Ľubomíra Tupty i Lukáše Štetiny, který podle svého agenta Milana Lednického projevil zájem o návrat na Slovensko a momentálně se v tomto směru jedná hned s několika kluby.

"Do letní přípravy už nenastoupí Miroslav Stoch, kterému skončila smlouva, ani Júsuf Hilál, Lukáš Štetina a Ľubomír Tupta, jimž skončilo hostování. Děkujeme jim za jejich služby, které pro Slovan odvedli, a přejeme hodně štěstí v další kariéře," zaznělo z úst Koukala na webu fcslovanliberec.cz.

U dalších tváří si bude třeba ještě počkat. "V průběhu jara jsme prodloužili smlouvy s Janem Mikulou a Olivierem Vliegenem. S dalšími hráči, kterým po této sezoně končí smlouvy nebo hostování v našem klubu, se ještě vedou jednání, přičemž u hostujících hráčů samozřejmě záleží i na dohodě s jejich mateřskými kluby. Jednáme ale také o příchodu několika nových hráčů," přidal liberecký funkcionář.

Pokud jde o mladíky Dominika Gembického, Lukáše Hasalíka, Ondřeje Lehoczkého a Marka Bínu, kteří byli zapůjčeni ve druhé lize, někdo šanci dostane. "Jejich hostování byla do konce sezony. Někteří z nich se vrátí do Liberce a zapojí se do letní přípravy s A-týmem, u jiných budeme jednat o dalším hostování," doplnil na fcslovanliberec.cz Koukal.

Ten se vyjádřil i k osobě gólmana Filipa Nguyena a záložníka Kamsa Mary, u nějž Beitar Jeruzalém neuplatnil opci na přestup. "Slovácko na Filipa uplatnilo opci na přestup, která byla ve smlouvě o hostování. Stal se tak jejich hráčem a do Liberce se už nevrátí. Budeme řešit, v jakém klubu bude Kamso pokračovat na podzim," uzavřel na fcslovanliberec.cz Koukal.

První letní posila Hradce dorazí z Letné. Koubek se může těšit na Gabriela, který toho v rudém moc neodehál

Zdroj: fcslovanliberec.cz