Trenérské rošády v Signal Iduna Parku. Rose končí, kdo přijde místo něj?

Trenérské rošády v Signal Iduna Parku. Rose končí, kdo přijde místo něj?

Německý fotbalový klub z Vestfálska ukončil po jediné sezóně spolupráci se svým trenérem.

Čtyřicetipětiletý Marco Rose přišel do Dortmundu minulý rok z Borussie Mönchengladbach, a ačkoliv klub dovedl k druhému místu, na lavičku Dortmundu již v příští sezóně neusedne. Může za to především nevyrovnanost výkonů.

V Lize mistrů skončil Dortmund ve skupinové části na třetím místě, což bylo pro příznivce BVB rovněž zklamáním. O moc lépe se jim nevedlo ani v Evropské lize, kde nezvládli dvojutkání s pozdějším finalistou soutěže, Glasgow Rangers.

K předčasnému rozvázání kontraktu došlo po vzájemné dohodě.

„Tento den není pro nikoho z nás snadný, protože náš respekt byl vzájemný. Po sezóně, která z různých důvodů nenaplnila naše očekávání, jsme si museli uvědomit, že jsme nevyužili své příležitosti v mnoha oblastech,“ uvedl svůj pohled na věc, generální ředitel BVB Hans-Joachim Watzke.

Marco Rose, na situaci nejprve pohlížel odlišně. „Navzdory těžké sezóně s mnoha nevysvětlitelnými událostmi, jsem byl přesvědčený o tom, že jdeme správným směrem“.

Nicméně i jeho přesvědčení se změnilo v pochybnosti. „Během rozhovoru s vedením vyšlo najevo, že mé stoprocentní přesvědčení je pouze na mé straně. Proto jsme se dohodli na vzájemném ukončení spolupráce.“

Spolu s Rosem v Dortmundu končí také asistenti Alexander Zickler a René Marić a rovněž i kondiční trenér Patrick Eibenberger.

„Borussia Dortmund bude v nadcházejících dnech pracovat na složení budoucího trenérského týmu," stojí v prohlášení BVB. Podle německých médií je ve hře návrat Edina Terziće, jenž po odchodu Luciena Favreho na dortmundské lavičce úspěšně dokončil minulou sezonu.

Zdroj: footmercato.net

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.