Xavi začíná s čistkou barcelonského kádru, kterým hráčům na Camp Nou odzvonilo?

Xavi začíná s čistkou barcelonského kádru, kterým hráčům na Camp Nou odzvonilo?

Barcelona má již zajištěnou Ligu mistrů pro příští sezónu. Xavi na lavičku Barcy přišel v listopadu minulého roku, kde nahradil Ronalda Koemana.

Tým dokázal pozvednout, a z deváté pozice, na které se Barca nacházela v onen listopadový den, ji dovedl na druhou příčku.

Ve španělské lize navíc zbývá odehrát poslední ligové kolo. Mistr světa z roku 2010, již však spřádá plány na příští sezónu, ve kterých nepočítá se čtveřicí hráčů.

Těm, toto stanovisko sdělil, ještě před posledním zápasem proti Villarrealu.

Podle informací Mundo Deportivo, by si měl kufry sbalit francouzský střední obránce Samuel Umtiti, dánský útočník Martin Braithwaite a dva Španělé trénovaní v La Masii, Óscar Mingueza a Riqui Puig. 

Rozhodnutí dvaačtyřicetiletého trenéra by měli znát i další hráči, jako Neto Murata, Luuk de Jong a Adama Traoré, s vědomím, že u posledních dvou jmenovaných pravděpodobně nedojde k uplatnění opcí na přestup.

Zmínění hráči, to však Xavimu nemají za zlé. Reakce byla u všech pozitivní a někteří z nich dokonce projevili vděčnost, za fotbalové znalosti, které jim Xavi vštípil. 

Zdroj:mundodeportivo.com