Real Madrid uzavřel dohodu, která mu přinese stamiliony eur!

Real Madrid uzavřel dohodu, která mu přinese stamiliony eur!

Španělský fotbalový velkoklub Real Madrid podepsal smlouvu o správě stadionu Santiaga Bernabéua v hodnotě 360 milionů eur.

Představenstvo Realu Madrid na svém včerejším zasedání ratifikovalo dohodu s investiční společností Sixth Street a společností Legends, která se specializuje na správu stadionů a prémiové zážitky pro sportovní organizace a organizaci velkých akcí, s cílem proměnit stadion Santiaga Bernabéua v jedinečný prostor a zároveň světový etalon pro volný čas a zábavu.

Dohoda s těmito americkými subjekty přichází v době, kdy se spekuluje o přestupu francouzského útočníka Kyliana Mbappého, kterému na konci aktuální sezóny 2021/2022 skončí smlouva s PSG.

Tato dlouhodobá strategická dohoda přinese Realu sumu pohybující se kolem 360 milionů eur, které může klub vyčlenit na jakoukoli ze svých aktivit. Prostřednictvím této aliance získává Sixth Street právo podílet se na provozu určitých nových podniků na stadionu Santiaga Bernabéua, po dobu dvaceti let.

Bílý balet v posledních přestupových obdobích neutrácel horentní sumy, avšak i přesto má momentálně nejvyšší strop na výdaje v rámci celé španělské La Ligy, a to až 739 milionů eur.

 "Toto spojenectví se Sixth Street a Legends, světovými lídry ve svých oblastech, bude základem poskytování jedinečných zážitků na stadionu, kde se během roku může konat několik akcí," uvedl Real Madrid v prohlášení.

 Klub v této sezóně vyhrál rekordní 35. titul ve španělské lize a v sobotu 28. května se bude ve finále Ligy mistrů proti FC Liverpool snažit "ukořistit" 14. titul v této soutěži.

Zdroj: realmadrid.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.