Podle Guradioly je úspěch v Premier League cennější, než Liga mistrů

Podle Guradioly je úspěch v Premier League cennější, než Liga mistrů

City v neděli mohou obhájit mistrovský titul na svém domácím svatostánku. V případě vítězství se pak ani nemusí ohlížet na to, jak dopadne ve svém utkání druhý Liverpool.

Rivalita mezi oběma celky je zjevná. V Posledních letech se předhání v závodech nejen o titul v Premier League, avšak trenéři obou celků si vždy vyjadřují vzájemný respekt. Rivalita z dob minulých, kdy si trenéři šli téměř po krku, již vyhasíná. Pomyslnou jiskřičku, však v posledních týdnech rozdmýchává Pep Guardiola.

Od té doby, co Manchester City ztratil šanci zvednout nad hlavu vytouženou trofej pro vítěze Ligy mistrů, kterou Liverpool stále může získat, dochází z Guardiolovy strany k bagatelizaci soutěže, což může být pouhou zástěrkou jeho tužeb.

„Vyhrát Premier League je složitější. Je to dlouhodobá soutěž, ve které musíte odehrát spoustu zápasů, nevyhnete se ani boji se zraněními. Střídáte dobré momenty s těmi špatnými,“ uvedl Guardiola svůj pohled na věc," uvedl trenér, který na lavičce Citizens působí od roku 2016. 

„Je to velice uspokojující, když jste na konci sezóny úspěšní, dává vám to pocit euforie. Neříkám, že Liga mistrů není důležitá. Rádi bychom byli příští týden v Paříži, ale vyhrát 38 zápasů místo osmi, devíti je něco úplně jiného.“

Je nezpochybnitelnou pravdou, že Liga mistrů je kratší soutěží než Premier League, nicméně i ona je dlouhodobou soutěží.

Španělský trenér se navíc domnívá, že za popularitou Liverpoolu stojí právě úspěchy z evropské scény.

„Všichni v této zemi podporují Liverpool, všechna média, a to je samozřejmě proto, že Liverpool má neuvěřitelnou historii v evropské soutěži, nikoliv však Premier League, protože vyhrál jednou za posledních 30 let – ale to vůbec není problém.“

Jak nakonec dopadnou obě soutěže se dozvíme již brzy. Poslední kolo Premier League se odehraje v neděli od 17 hodin. Finále Ligy mistrů je naplánováno na příští sobotu 28. května.

Zdroj: besoccer.com