De Bruyne nejlepším hráčem Premier League?

De Bruyne nejlepším hráčem Premier League?

Kevin De Bruyne se stal hráčem sezóny Premier League 2021/22.

Belgická superstar v průběhu sezóny vstřelila 15 branek, čímž překonala své dosavadní maximum, navrch přidala 7 asistencí. K těmto číslům potřeboval belgický záložník pouhých 29 zápasů. 

„Získat toto ocenění je obrovským úspěchem, na který jsem opravdu hrdý. V Premier Leaguje je tolik kvalitních hráčů, že už pouhá nominace je poctou. Je mi potěšením být nominován spolu s nimi,“ uvedl své pocity belgický záložník na webových stránkách klubu. Spolu s ním byli v nominaci na ocenění Trent Alexander-ArnoldJarrod BowenJoao Cancelo, Bukayo SakaMohamed SalahSon Heung-min a James Ward-Prowse

„Myslím si, že mé výkony v této sezóně byly dobré a jsem šťastný, že jsem mohl klubu během sezóny přispívat góly a asistencemi. Děkuji všem zaměstnancům, trenérům, a především mým spoluhráčům, protože bez nich by to nebylo možné."

De Bruyne se již jednou z tohoto ocenění těšit mohl, a to v roce 2020, o rok později si tuto cenu odnesl jeho spoluhráč Rúben Dias, což znamená, že hráči City vévodí tomuto ocenění již třetím rokem v řadě.

Kapitán Sky blues se stal teprve čtvrtým hráčem v historii, který si toto ocenění vysloužil více než jednou.

Zdroj: premierleague.com, mancity.com